Яценюк вимагає, щоб на нього припинили тиснути і "лякати відставкою"

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк називає політичну кризу в Україні можливістю для ефективного проведення реформ в подальшому

Про це він повідомив в ході програми "10 хвилин з прем'єр-міністром", передає depo.ua.

За словами Яценюка, є п'ять принципів, з якими "ми, як урядова команда, готові далі продовжувати свою роботу".

Першим з них є "відсутність політичного тиску і політичної корупції". Прем'єр зазначив, що кожен призначений коаліцією міністр несе всю повноту відповідальності за свою галузь і за політику в ній, тому "жодна з політичних фігур і жоден бізнесмен, який має власні інтереси, не має права тиснути на міністра і змушувати його приймати рішення, які суперечать політиці міністра і інтересам української держави ".

"Більш ніяких політичних квот в органах державної влади і управління. Ніяких політичних і бізнес-інтересів в керівництві державних компаній і державних банків", - підкреслив Яценюк.

Другим принципом, за його словами, є повна нетерпимість до політичної і економічної корупції, яка полягатиме в проведенні будь-яких призначень в державні компанії тільки через "незалежний номінаційного комітет".

Крім того, 60 найбільших державних компаній отримають нових і незалежних від політсил і бізнес-груп керівників, а також почнеться процес приватизації.

"Парламент повинен прийняти закон, який дає можливість стратегічному інвесторові взяти участь і на публічному, чесному і прозорому конкурсі придбати державні об'єкти ... і позбавити державні компанії політичного впливу і статусу годувальниць для тих чи інших політичних партій і сил", - зазначив прем'єр.

Третім принципом Яценюк назвав повну прозорість у діяльності керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та народних депутатів України.

"Засідання Кабінету міністрів України будуть транслюватися в прямому ефірі", - зазначив він. Крім того, для боротьби з тіньовими домовленостями Кабмін ініціює впровадження "кодексу етичної поведінки державного службовця", який передбачає обов'язкову фіксацію зустрічей і переговорів політиків і чиновників.

Четвертим принципом, за словами прем'єра, є принцип взаємної відповідальності Кабінету міністрів і Верховної Ради України.

"Це означає, що уряд виконує свою частину роботи, як виконавча гілка влади, але український парламент голосує за закони, які необхідні для проведення реформ в країні і довіряє уряду, яке він сформував, і допомагає уряду змінювати країну і проводити правильні рішення для українського держави ", - пояснив він.

П'ятим принципом має стати розподіл влади, згідно з яким Кабмін буде володіти всією повнотою виконавчої влади та відповідати "за соціальну, економічну, фінансову і бюджетну політику, фінансування армії і ВСУ", а Верховна Рада буде законодавчим органом, якому уряд буде підзвітний і підконтрольний, і який "приймає закони на виконання програми дій уряду і коаліційної угоди".

Прем'єр зазначив, що Кабмін у своїй роботі зробив багато помилок, але провів реформ і змін "більше, ніж всі попередні уряди за два десятки років".

"Ми усвідомлюємо, що частина з цих реформ сьогодні дуже непопулярні", - сказав він.

При цьому він закликав політиків перестати лякати членів уряду відставкою, нагадавши, що дискусія про необхідність зміни уряду йде з першого дня його призначення.

"Якщо хто-небудь з наших політичних діячів вважає, що цей уряд не виконує програму і не проводить реформу, це означає, що в парламент можна внести резолюцію недовіри до уряду і проголосувати відповідну відставку. Але перестаньте нас лякати відставкою. Ми прийшли сюди працювати заради реальних змін в країні ... у боротьбі за владу і хлібні місця деякі політики забули, що Україна знаходиться в стані війни ... що ми не подолали економічну кризу і що люди очікують реальних змін в країні ", - резюмував А.Яценюк.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme