Влада

Яку зброю роздає Міноборони: гангстерський "Томпсон", чекістський "Маузер" та суперменський "Кольт"

Depo.ua вирішив показати, як виглядають зразки стрілецької зброї, якою "одарили" українських високопосадовців

23 лютого 2016, 21:05

Яку зброю роздає Міноборони: гангстерський "Томпсон", чекістський "Маузер" та суперменський "Кольт"

фото: УНІАН

Зазвичай українські силовики нагороджують чиновників стандартними пістолетами "Форт" українського виробництва, але, як показали документи, нинішнє Міноборони підходить до вибору стріляючих подарунків ретельно. Майже кожна модель зброї представлена в нагородних наказах має свою особливу історію і свій шарм.

Прем'єр Арсеній Яценюк - отримав американський пістолет-кулемет "Томпсон" зразка 1928 року та 203 патрони. Саме з такою зброєю американські вояки долали Ла-Манш 1944-го, але найбільшу славу цей автомат здобув під час гангстерських воєн в США в роки Великої депресії і дотепер "Томпсон" міцно асоціюється саме з американською організованою злочинністю 30-х років.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 1

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 2

Міністр юстиції Павло Петренко та очільник МВС Арсен Аваков отримали 11,43 мм пістолет Кольт М1911. Правда Петренко разом зі стволом дали лише 84 патрони, а Авакову аж 140, що власне і не дивно - голові МВС набої апріорі більше потрібні.

Кольт 1911 - є однією з найбільш вдалих та популярних моделей стрілецької зброї за всю історію людства. Попри поважний 115-літній вік ця модель і досі користується попитом і використовується за прямим призначенням. За свою довгу історію Кольт-1911 став героєм багатьох класичних бойовиків, як, на приклад фільм 1986 року про героя-поліцейського "Кобра" з Сільвестром Сталлоне у головній ролі. Арсену Борисовичу така паралель має бути особливо приємною.

 

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 3

Помічник президента Олексій Горащенков та секретар РНБО Олександр Турчинов отримали 7.63 мм пістолет МАУЗЕР К-96 (перший 73 патрони до нього, другий - 105)

Маузер К96 - зброя німецького виробництва, ще більш стара ніж "Кольт". Пістолет був розроблений аж 1896 року. Окрім незвичного та впізнаваного дизайну його особливістю була дерев'яна кобура-приклад. Маузер широко використовувався під час Першої світової війни та Громадянської війни в Росії, і на наших теренах в першу чергу асоціюється з суворими та безжальними комісарами ЧК. В такому образі пістолет потрапив і в революційні поезії Маяковського: "Ваше слово, товарищ Маузер!". То ж дуже влучно підібраний подарунок для "Кривавого пастора".

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 4

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 5

Голова Державної Казначейської служби України Тетяна Слюз отримала 5,45 мм пістолет ПСМ та 8 патронів до нього. 

ПСМ - продукт тульських інженерів з Росії. Не стільки зброя, скільки статусна річ чи засіб "останнього шансу". Маленький легкий пістолетик, який зручно носити в дамській сумочці. Випускався для шпигунів КДБ та генералів Радянської армії. І в першому і в іншому випадку вирішальне значення мав маленький розмір та мала вага. Тут все ясно, жінці важезний Маузер не подаруєш.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 6

Народний депутат від БПП Ігор Кононенко отримав подарунок без історичного підтексту - пістолет ФОРТ 21.02 українського виробництва та 15 патронів до нього.

ФОРТ 21.02 - один з пістолетів лінійки Вінницького підприємства "Форт". Непогана сучасна зброя. Примітно, що магазин "Форта" містить 16 набоїв. То ж Кононенку подарували неповний магазин. На таку неповагу скандальний нардеп міг і образитися.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 7

Міністр оборони Степан Полторак "подарував собі" (хоча відповідний наказ і підписав т.в.о. міністра І.С. Руснак) не абищо, а Glok 19 UBK 162 та 103 патрони.

Австрійські пістолети "Глок" мають в наш час славу мало не найкращих у світі. Більша частина деталей цих пістолетів зроблена з надміцного пластика, що робить його зручним та легким. Модель Glok 19 - є цивільним варіантом військової моделі Glok 17. Це компактний пістолет, який зручно приховано носити. То ж "Глок" - гарна іграшка для будь-якого генерала.

Якою зброєю нагородили Яценюка, Турчинова та Авакова - фото 8

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...