Яка спецслужба України заважає СБУ посадити Краснова

Історія із затриманням глави цивільного корпусу "Азов-Крим" Станіслава Краснова фактично зникла з медіа-простору. Схоже, це відбулося абсолютно свідомо

Яка спецслужба України заважає СБУ посад…

Майже два тижні минуло з моменту затримання Станіслава Краснова. Втім, після гучних звинувачень з боку СБУ у співпраці Краснова з російськими спецслужбами історія у ЗМІ якось швидко зійшла нанівець. Не в останню чергу про дану  справу "забувають" розповідати в самому СБУ. Хоча, здавалося б, чим не чудова можливість для піару. Але вочевидь, історія з Красновим має величезну кількість підводних каменів, які у сірому будинку за адресою Володимирська,33 хочуть обійти увагою.

Варто згадати хронологію подій. Після затримання Краснова у ніч на 28 лютого СБУ, звинувачуючи його у незаконному зберіганні збої та співпраці з російськими спецслужбами. Втім, перша справа, за якою проходив Краснов – по зберіганню зброї – дала змогу йому виступити на прес-конференції, під час якої він не заперечив своє спілкування з російськими спецпризначенцями (як пізніше виявилося, мова йшла, зокрема, про "грушника" Голоскокова, з яким Краснов спілкувався по телефону).

"З приводу якихось моїх відносин зі спецслужбами інших держав - всі такі факти я відразу повідомляв відповідним українським спецслужбам. І ні на які інтереси інших держав, крім України, я не працював", - зазначив Краснов 2 березня журналістам.

Наступного дня суд СБУ оголосив Краснову підозру в причетності до тероризму. Але слідчому не вдалося вручити підозру особисто Краснову, оскільки той знепритомнів. Власне, така диспозиція зберігається до цього часу. Втім, СБУ цю тему в медіа-просторі вирішила не підтримувати.

Така мовчанка може пояснюватися тим, що Краснов у своєму виступі справді говорив правду, і будучи подвійним агентом, справді доповідав всю інформацію "відповідним українським спецслужбам". Тут варто оговоритися, що окрім СБУ в Україні існують ще дві "контори", які мають повноцінне звання "спецслужби". Зокрема, мова йде про Службу зовнішньої розвідки, яка відокремлена від СБУ ще з 2004 року, та про військову розвідку (хоча остання має дещо інші функції). Враховуючи традиційно складні відносини між різними силовими органами (а тим паче, якщо мова йде про органи з приставкою спец-), не можна виключати, що історія з Красновим має пояснення у тому, що в СБУ банально не знали про "другу сторону" діяльності Краснова.

У цьому контексті дивним виглядає те, що в 2014 році Краснов вже попадався СБУ. 21 травня 2014 року у помешканні Краснова проводився обшук, під час якого був виявлений також цілий арсенал зі зброєю. Тоді ж СБУ розслідувала диверсійну діяльність співробітниці Головного розвідувального управління Російської Федерації Марії Коледи, яка повідомила, що саме Краснов передав їй пістолет. Втім, як це не дивно, але Краснова так і не посадили, згадавши про нього лише майже за два роки.

Чого очікувати від справи Краснова? Якщо після гучних звинувачень з боку СБУ ця історія буде й далі затухати в інформ-просторі, то не виключно, що Краснов ще трошки полежить у лікарні після чого його, "помаринувавши", тихенько випустять…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme