Влада

Як Кличко завадив Садовому стати мером всія України

Мер Львова і, за сумісництвом, лідер "Самопомочі" Андрій Садовий, здається, так і не отримає бажану посаду очільника Асоціації міст України

22 січня 2016, 15:46

Як Кличко завадив Садовому стати мером всія України

Асоціація міст України, яка була заснована ще на зорі Незалежності протягом років свого існування успішно перетворилася на хоча і непублічний, але певною мірою впливовий політичний ресурс. Адже дане об’єднання виступає лобістом територіальних громад у центральних органах влади, часто оголошує та допомагає отримати гранти на різноманітні міські проекти. В результаті, директор Асоціації – вельми поважна особа, а інші мери хочуть з ним дружити.

За часів Януковича на цю "точку зборки" посадили мера Кривого Рогу Юрія Вілкула. Подейкують, тоді йому допомогло лобі Ріната Ахметова. Тепер настав час для заміни Вілкула-старшого.

Вже завтра АМУ, за даними depo.ua, обиратиме нового голову. Питання з кандидатурою уже вирішено - мери більшості міст готові підтримати свого столичного колегу Віталія Кличка. Чому не той же Вілкул? По-перше, для нинішньої влади він – чужий. По-друге, його переобрання одразу призвело б до чергових скандалів. Після історії з виборами у Кривому Розі Вілкулу було б краще взагалі не відсвічувати. Схоже, що у Юрія Вілкула одне завдання: зараз тихенько забезпечити собі перемогу на перевиборах і знову стати мером.

Варто зазначити, що Віталій Кличко не сильно й хотів очолювати АМУ. Втім, партія сказала "треба", і довелося меру столиці брати на себе ще одну ношу.  Окрема проблема  в тому, що це місце дуже хотів мер Львова Андрій Садовий, який давно має загальноукраїнські політичні амбіції і для якого ця посада, окрім, звісно, піару, дала б більше можливостей налагоджувати контакти з місцевою владою у всій України.

Але Садовий, партія якого чи то в коаліції, чи то в опозиції, - це не надто зручний кандидат для більшості міських голів, які завжди воліли дружити з владою. І хоча для Кличка посада директора Асоціації, швидше, почесна сінекура, головне завдання владою досягнуто – сплутано карти латентному опозиціонеру, і майбутньому головному конкуренту Порошенка, який чекає на вдалу годину, коли можна буде вивести "Самопоміч" з коаліції, а самому стартувати на президентській кампанії. Завдання Банкової, у свою чергу, полягає у тому, щоб Садовий пішов на вибори з порожніми руками… 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

 

Loading...
Loading...