Бубенчику захотілося слави, а Кремль зробив ганьбу Майдану

Кремль хоче переконати українців, що вони самі спровокували Януковича на вбивство "Небесної сотні"

Бубенчику захотілося слави, а Кремль зро…

Як же без подарунку на другу річницю Майдану, вочевидь, подумали в Кремлі. І влаштували масштабну провокацію. Власне, поява інтерв’ю на маловідомому сайті "Bird In Flight" співпала з прем’єрою одразу двох фільмів - "Бранці" студії "Вавілон 13" та "Злам" журналістки "Громадського" Анастасії Станко. У всіх трьох випадках мало не головним героєм виступив такий собі Іван Бубенчик, який на камери і на диктофон розповів про те, як стріляв з "калаша" по "беркутівцям". Щоправда, фільми залишилися абсолютно не поміченими, а от інтерв’ю на сайті швиденько розповсюдили по соцмережах.

Варто зазначити, що Bird In Flight, який останнім часом агресивно рекламували у соцмережах, позиціонує себе як "інтернет-журнал про фотографію і візуальну культуру". До чого тут Майдан, стрілянина і цілком політичні заяви – незрозуміло. Як ця історія отримала такий резонанс? Дуже просто – завдяки великим грошам, кинутим на рекламу у Facebook. А далі – "диванна сотня" зробила свою справу.

Насправді, варто розуміти, що Бубенчик корчив з себе героя-стрілка мало не одразу після завершення Майдану. Так, в YouTube ще з листопада 2014 (!) року гуляє відео, в якому Бубенчик, якому явно хотілося слави, розповідав програмі "Політична шахівниця" про те, що "на майдані був тільки один автомат АК-74 від якого спецпідрозділ "Беркут" тікали як щурі 20 лютого 2014 року".

Тут варто повернутися до того, з ким пов'язаний Bird In Flight. З одного боку, сайт нібито український. З іншого - одним з керівників даного сайту є такий собі Антон Петров – громадянин Російської Федерації, відомий своєю роботою у газеті Арбузова "Взгляд", а пізніше – у курченківській "Комсомольській правді в Україні". Головред Євген Сафонов раніше працював в російському медіахолдингу Look At Media...

Як що ж говорити про появу одразу двох фільмів з Бубенчиком, які з’явилися в один день – то виходить занадто багато співпадінь. Авжеж, можна було б все списати на те, що в гонитві за сенсаціями автори "Громадського" та студії "Вавілон" вийшли на одного й того ж персонажа. Але віриться в це насилу. Показово, що Володимир Тихий, режисер картини "Бранці", в якому одним з головних героїв виступає Іван Бубенчик, не хоче коментувати сенсаційне інтерв'ю героя одному з українських ЗМІ. Ну, воно й не дивно... 

Що ж до бурхливої реакції суспільства, яке тепер явно дезорієнтоване таким вкидом, то людям треба серйозно подумати про те, чи вірити людині, яка вже два роки намагається себе продати як мало не героя України, а насправді наражає всю державу на те, що саме "майданівців" тепер у світі будуть звинувачувати у провокаційній стрілянини та загибелі понад сотні людей.

Залишається відповісти на одне просте питання: якби історія Бубенчика була правдою, то може протягом двох років цю байку (тим паче відео з ним було в інеті давно), "кисельови" та "доренки" вже давно б використали для російської пропаганди? Не думаю… (с)

І на останок. Тепер, після суспільного розголосу, інтерв’ю з "героєм Майдану" підхопили в Росії. Схопилися за це і представники "п’ятої колони", які активно почали гойдати ситуацію, публікуючи різноманітні фантазії на тему - "як майданівці вбивали беззахистних "беркутівців", які лише оборонялися". Тепер російській пропаганді буде дуже легко маніпулювати всією цією історію і махати Бубенчиком перед носом кожного українця. Тим паче, що "диванна сотня" це все їсть і просить добавки...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme