Як в НАБУ забули арифметику

Конкурс з обрання членів Ради громадського контролю при НАБУ затягнули, тим самим дискредитуючи саму процедуру їх обрання

Як в НАБУ забули арифметику…

Останнім часом навколо НАБУ можна спостерігати кілька серйозних скандалів. Мабуть, головним з них стали звинувачення Генпрокуратури у незаконному прослуховування з боку НАБУ, які призвели до обшуків офісу головних борців з корупцією. Зараз є ризики в тому, що НАБУ потрапить в новий скандал, пов'язаний з проведенням конкурсу з обрання п'ятьох членів Ради громадського контролю.

На відміну від більшості органів, де громадські ради, за великим рахунком, є фікцією, в НАБУ Рада громадського контролю, що складається з п’ятнадцяти членів, є дуже впливовим органом, без рішення якого не може бути ухвалено жодного кадрового рішення.

В чому ж проблема? Справа в процедурі. Конкурс проводиться шляхом рейтингового інтернет-голосування громадян, які проживають на території України. Фактично сама ідея проведення голосування через інтернет дає всі можливості для фальсифікацій результатів та, насправді, не дає об'єктивної картини. Втім, проблема не тільки в цьому.

У четвер, 4 серпня, відбулося інтернет-голосування за кандидатів до Ради громадського контролю при НАБУ. Втім, замість того, щоб одразу по завершенню терміну голосування швиденько опублікувати результати НАБУ заявило, що результати голосування із зазначенням обраних членів Ради громадського контролю будуть розміщені на офіційному веб-сайті НАБУ до 11 серпня 2016 року. Себто через тиждень…

Головне питання: навіщо стільки чекати, адже результати все рівно оброблює комп'ютер, який робить це миттєво? Ситнику та іншим навіть не треба займатися арифметикою. Така неспішність з боку НАБУ лише посилює підозри щодо повної профанації самого конкурсу. Тим паче, що вся ця історія з інтернет-голосуванням викликала нарікання ще під час першого конкурсу, який відбувся минулого року. Тоді керівництво НАБУ багато хто звинувачував у штучній "накрутці" голосів.

Проблема полягає в тому, що серед претендентів на посаду члена Ради громадського контролю при НАБУ знайшлося місце низці одіозних персоналій. Для прикладу восьмим в списку кандидатів йде Денис Долинський, якого пов’язують з одіозним екс-заступником голови АП Андрієм Портновим та фігурує у ЗМІ як відомий рейдер.

Дивна процедура голосування та відверте затягування часу з оголошенням результатів може призвести до делегітимізації НАБУ. Тим паче, що попередній склад Ради громадського контролю на чолі з Віталієм Шабуніним та Дмитром Шерембеєм пішов зі скандалом після звинувачень у приховуванні майна та кримінальних проваджень. Новий склад ради на чолі з Олексієм Гриценком вже викликає велику кількість запитань, яких з часом ставатиме все більше…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme