Чи зроблять Магеру новим головою ЦВК "масові поховання" виборців у Павлограді

Охендовський вирішив влаштувати гучний дембельський акорд, допомігши Ахметову взяти під контроль Павлоград

Чи зроблять Магеру новим головою ЦВК "ма…

Скасувавши другий тур мерських виборів у Павлограді, Центральна виборча комісія влаштувала скандал на рівному місці. В результаті, ЦВК підіграла Рінату Ахметову, який контролює "Павлоградвугілля". Його висуванець Анатолій Вершина з "Опозиційного блоку" у першому турі набрав 34%, тоді як ветеран АТО, воїн 20-го мотопіхотного батальйону Євген Терехов, відомий як "Титановий Джексон", який балотувався від УКРОПу отримав лише 20%. Втім, схоже, у ЦВК ризикувати не стали, і другий тур виборів скасували, пославшись на те, що у місті зареєстровано менше 90 тисяч виборців, а отже згідно з чинним законом другий тур у такому місті не проводиться. Проте парадокс полягає у тому, що на початок серпня 90 тисяч виборців у Павлограді були…

Учора на брифінгу голова ЦВК Михайло Охендовський намагався виправдатися за таке відверте підігравання Ахметову: "Якщо на день встановлення результату в місті менше 90 тисяч виборців, підстав для призначення повторного голосування на відповідних виборах міського голови просто немає. Це абсолютно очевидно". За словами очільника ЦВК, кількість виборців у Павлограді наразі складає всього 89 810, тобто норма про два тури на нього вже не діє. Є, щоправда, одна проблема, ще 1 серпня цього року Центрвиборчком зазначав, що в Павлограді зареєстровано 90295 виборців, а отже вибори в місті повинні проходити в два тури. Таким чином ЦВК протягом двох місяців "поховала" майже 500 жителів цього міста на Дніпропетровщині.

Втім, Охендовський має свій аргумент, хоч і явно плутається у свідченнях. "Ми розуміли, що у нас там 90295 виборців. Це була інформація станом на 1 серпня 2008 року. За тією інформацією, яка зараз є у Центрвиборчкому, там зараз 89 тис. 810 виборців. Відбулося скорочення на 400 осіб. Абсолютно нормальна ситуація", - пояснив Охендовський. Як може бути нормально те, що ЦВК користувався даними саме 2008 року, тоді як вибори в Павлограді проходили і в 2010-му, і в 2012-му і 2014 роках і кількість виборців у реєстрі багаторазово уточнювалася тою таки ЦВК. 

Чи зроблять "масові поховання" виборців у Павлограді Магеру новим головою ЦВК - фото 1

Ще одне питання: навіщо рахувати виборців після виборів, якщо це можна було зробити ще у серпні, і ні в кого не виникло ніяких питань. А так виникли серйозні питання, на які у ЦВК немає відповідей. Не виключено, що і справді ЦВК прибрало з реєстру виборців "мертві душі". Але ж тоді виходить, що вони могли голосувати у першому турі. А це - стаття...

Загалом, питання постає більш широко: так, ЦВК зможе підмухльовувати і в інших містах, де мають пройти вибори у два тури – благо таких 35. І навпаки – десь ЦВК може і навпаки "наростити" населення у тому чи іншому місті, аби влаштувати там два тури. Тому від реакції суспільства залежить дуже багато. Якщо це проковтнути, у Центрвиборчкомі швидко придумають ще пару-трійку схем – брутальних та цинічних.

Цікаво, що вже вкотре свою окрему думку висловив заступник Охендовського Андрій Магера, який публічно виступив проти такого рішення. Він навів норму відповідного закону, згідно з якою інформація про кількість виборців оприлюднюється Центральною виборчою комісією не пізніше ніж за 5 днів до дня початку виборчого процесу. "В газеті "Голос України" (номер 160 від 1 вересня 2015 року) станом на 1 серпня була офіційно оприлюднена інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесена до території кожного міста, а також про виборчу систему, по якій проводяться вибори міського голови на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських селищних, міських голів 25 жовтня 2015. Так, в місті Павлограді вказано 90295 виборців і це місто віднесене до тієї категорії 35 міст, де міські голови обираються за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості (двотурова система)" - написав він у "Фейсбуці".

Загалом, варто відзначити активність Магери, який регулярно виступає проти позиції Охендовського. Зокрема, можна згадати його критику по відношенню до закону про місцеві вибори. Крім того, Магера має й окрему думку щодо виборів на окупованому Донбасі, та й з багатьох інших питань. І ці свої думки заступник голови ЦВК у собі не тримає, а веде активну полеміку у соцмережах.

Враховуючи той факт, що після цих місцевих виборів склад ЦВК явно будуть змінювати, у Магери з’являється примарний шанс посісти місце Охендовського, і судячи з усього Андрій Йосипович всерйоз розраховує на підвищення. Таким чином скандал у Павлограді - ще й непоганий привід для Магери заробити додаткові кар'єрні бали.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme