Чому Тимошенко зриває переформатування коаліції

Під час перемовин про створення коаліції Юлія Тимошенко заспівала свою улюблену популістичну пісню, яка може виявитися до ненародженої більшості фатальною

Чому Тимошенко зриває переформатування к…

Епопея зі створенням коаліції у складі трьох фракцій - "БПП", "Народного фронту" та "Батьківщини", схоже, закінчилася провалом, а якщо і не закінчилася (адже офіційно про зрив переговорів у трьохфракційному форматі  ще не оголошувалося), то виглядає швидше мертвою, ніж живою.

У першу чергу, за це треба завдячувати Юлії Тимошенко, яка влаштувала з коаліційних переговорів популістичне шоу. Про те, що Юлія Володимирівна вирішила йти шляхом профанації перемовин стало зрозуміло сьогодні на вранішньому засіданні парламенту. Якщо вчора ввечері після візиту на Банкову було нібито домовлено про те, що "Батьківщина" вливається в більшість на умовах того, що в коаліційну угоду пропишуть пункти з відповідними вимогами, за виконання яких відповідальність нестиме новий голова уряду, то на наступний ранок концепція різко змінилася. За ніч у Тимошенко з’явився пакет з 18 законопроектів і ультиматум – тільки у разі ухвалення цих документів "Батьківщина" погодиться на вхід в коаліцію.

Як відреагували на це партнери? Однозначно негативно. "Станом на вчорашній вечір таких вимог не було. Але вже сьогодні Тимошенко заявила, що хоче гарантій їх ухвалення… З мого досвіду, щось гарантувати можна лише тоді, коли рішення проголосоване і підписане головою Верховної Ради", - сказав нардеп від БПП Сергій Лещенко.

У свою чергу, в НФ зауважили, що у разі ухвалення всіх цих законопроектів про співпрацю з МВФ можна забути. "Батьківщина" хоче говорити тільки про хороше, але не хоче брати на себе відповідальність і робити реальні реформи у країні. "Батьківщина" заявляє про пакет з 18 законів, які мене потрясають з сьогоднішнього ранку. Для того, щоб розібратись у цих законах треба почитати їх всі, але те, що ми бачимо - то це частина цих законів прийнятна, а частина є такими, які призведуть до розриву з МВФ",- сказав нардеп від НФ Антон Геращенко.

Втім, всі намагання вмовити Тимошенко піти на компроміс нічим не завершилося. У "Батьківщині" заспівали популістичну пісню про зниження тарифів та про необхідність продовження мораторію на продаж землі сільгосппризначення та інші "плюшки". "У нас є низка законопроектів, які ми хочемо, щоб були прийняті. У нас немає довіри до наших партнерів і за рік роботи у попередній коаліції ми відчували, коли наші закони просто навіть не виносили у зал, не ставили на голосування або раптом не знаходились голоси. Це елементарні законопроекти: це по скасуванню податку на пенсії для працюючих пенсіонерів, питання по мораторію землі і ряд аграрних законопроектів, повернути аграріям те, що у них було забрано, по малому і середньому бізнесу, антикорупційні ініціативи, питання по тарифах", - сказав нардеп від "Батьківщини" Олексій Рябчин.

Логічно, що сторони не домовилися ні до чого. Для публіки, щоправда, сторони намагалися зберегти обличчя, і домовилися… домовлятися. Зокрема, переговірники домовилися про створення робочої групи за участі БПП та "НФ", які запропонують Юлії Тимошенко нову редакцію коаліційної угоди та компромісні законопроекти, які готові будуть підтримати ці дві політсили. Водночас лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко залишила переговори щодо нової коаліції, попередньо висловивши свій ультиматум щодо прийняття законів, яких вимагає її політсила.

У кулуарах парламенту говорять, що це просто затягування часу для того, щоб потім Тимошенко змогла красиво піти, заявивши, що її вимоги так і не були узгоджені всіма потенційними учасниками коаліції. Фактично ж Тимошенко свідомо зриває переформатування уряду. Її позиція – проста. Або вона виторгує собі по максимуму, або піде на вибори, на кожному розі заявляючи про те, як вона боролася за покращення життя українців. Варто зазначити, що на відміну від "НФ" та "БПП" у Тимошенко менше всіх бояться перевиборів до Верховної Ради, сподіваючись ефективно скористатися тим, що українці так і не вилікувалися від хворобливої любові до популізму. Можливо, в неї нема сильних мажоритарників, але є свій перевірений та відданий електорат, який, як розраховують в "Батьківщині", забезпечить їй після виборів принаймні не гірше становище, ніж зараз.

От і намагається Юлія Володимирівна мутити воду, влаштовуючи різноманітні переговори, з яких потім можна красиво "з'їжджати": все рівно по потрібним телеканалам її покажуть полум'яною революціонеркою та поборницею простого народу. А якщо раптом БПП і "Народний фронт" домовляться замість Тимошенко з не меншим популістом Ляшком, то нічого поганого для Юлії Володимирівни не трапиться - в опозиції заробляти електоральні бали популізмом завжди простіше, ніж у владі, а Ляшко досить швидко здатний розвалити будь-яку нову коаліцію, і тоді знову - або перевибори, або "золота акція" Тимошенко.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme