Як екс-"регіонал" Коновалюк перетворився на "потужного" експерта

Деякі одіозні персонажі часів Януковича, схоже, на повному серйозі розраховують на те, що в українців - "куряча пам'ять"

Як екс-"регіонал" Коновалюк перетворився…

Протягом останнього часу у медіа-просторі сплив цікавий персонаж, про якого давно не було чутно. Йдеться про колишнього нардепа трьох скликань, екс-"регіонала" Валерія Коновалюка, який тепер позиціонує себе експертом та громадським діячем. У низці ЗМІ з'явилися його коментарі в якості лідера ВО "Нова Україна". У них Коновалюк виступає мало не ініціатором програми з економічних реформ в Україні. Утім, за красивими словами про необхідність перезавантаження української промисловості криється реальне підґрунтя несподіваної активізації політика з минулого. Справа в тому, що в усіх меседжах він прив'язується до теми надання Україні чергового траншу Міжнародного валютного фонду, вимальовуючи "страшилку", що ця фінансова організація, буцімто, зацікавлена у тому, щоб Україна залишалася у статусі вічного боржника.

"У МВФ чудово розуміють – бідна країна, навіть у теорії, не зможе виконати їхні умови, тому вже з самого початку налаштовані на те, щоб основну частину траншу повернути шляхом урізання соціальних стандартів та підвищення тарифів на все, що можна. А решту витрат відшкодовувати в тому числі і за рахунок природних ресурсів, продажу землі, лісу", – констатував він. Знаючи біографію Коновалюка, не дуже складно здогадатися, під чию дудочку він зараз так жваво затанцював…

Уродженець Донецька та випускник Московського вищого військового командного училища працював в Донецькій обладміністрації ще за часів губернаторства Віктора Януковича. Пізніше, під час президентських виборів 2004 року, Коновалюк був довіреною особою Януковича та входив до Партії регіонів. Далі, після кількох років поневірянь у "Трудовій Україні", яку він навіть очолював, у 2007 році він знову опинився в ПР, по спискам якої зайшов до Верховної Ради.

Тоді ж політик "засвітився" у кількох серйозних скандалах. Зокрема, у 2008 році після нападу Росії на Грузію та окупації Південної Осетії Коновалюк очолив слідчий комітет Верховної Ради у справі про нібито постачання Києвом зброї Тбілісі. Тоді експерти зазначали: робота "регіонала" була спрямована на те, аби викласти ситуацію таким чином, щоб це було вигідно Росії. У грудні 2008 року у ВР був презентований звіт "комісії Коновалюка". Але оскільки абсурдність і бездоказовість наведених "фактів" були очевидними, парламент відмовився продовжити роботу комісії.

До речі, тоді ж у ЗМІ з'явилася інформація про те, що міністр оборони Юрій Єхануров своїм наказом позбавив Коновалюка офіцерського звання "підполковник запасу". Мотив рішення: той начебто не прийняв українську присягу. Депутат залишився офіцером запасу в званні "старший лейтенант", яке було йому присвоєно у Російській Федерації ще на початку 1990-х років.

Після приходу до влади Януковича, Коновалюк офіційно займався китайським напрямком. Також його називали одним із лобістів компанії ЄДАПС. Так сталося, що політик вплутався у внутрішні розбірки всередині оточення Януковича, і в результаті на парламентських виборах-2012 у Верховну Раду він не потрапив. Подейкували, що Коновалюка викинули з політики через конфлікт з Володимиром Сівковичем, з яким у нього склалися неприязні стосунки ще за часів "Трудової України", а також з Олександром Лавриновичем. З ним ЄДАПС боровся за отримання тендерів на закупівлю бланків.

Після Майдану Коновалюк вигулькнув у політиці і навіть балотувався на президентських виборах весною 2014 року. Зайнявши 13-те місце з 0,38% голосів, він знову зник. У 2015 році створив партію ВО "Нова Україна", назва якої перекликається з однойменним громадянським рухом, створеним ще в 2008 році Володимиром Семиноженком. До того руху входили такі персонажі, як Микола Азаров та екс-губернатор Одещини часів Януковича Сергій Гриневецький. Утім, особливої активності з боку партії Коновалюка після цього не спостерігалося.

Як би там не було, але несподіване пожвавлення цього персонажа може свідчити про дві цілі. По-перше, подібні "наскоки" на МВФ явно спрямовані на те, щоб похитати суспільну думку у цьому напрямку. Тим паче, що більшість населення не зовсім розуміє, у чому ефективність багатомільярдних вливань на рахунки Нацбанку. По-друге, дуже ймовірно, що Коновалюк сподівається на довчасні парламентські вибори, які можуть дати йому нагоду повернутися у велику політику. Він просто хоче, щоб його помітили. Дивись, якісь гравці з "регіоналівським" минулим підберуть...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme