Коли українські популісти звинуватять Польщу у геноциді українців

Політика надування щік ще ніколи ні до чого хорошого не призводила. Втім, гординя деяких нардепів може мати серйозні наслідки в україно-польських відносинах

Коли українські популісти звинуватять По…

Схоже, у Верховній Раді деякі політичні сили не розуміють елементарних політичних речей. Зараз під час різкого ускладнення відносин між Україною та Польщею, а також бажанням останньої звинуватити Україну в геноциді поляків у 1943-1944 роках, Верховна Рада України в особі заступниці голови ВР, представниці "Самопомочі" Оксани Сироїд попередила Сейм Польщі про неможливість проведення засідання Парламентської Асамблеї України та Польщі, запланованого на 16-17 липня. Формальним приводом стала відсутність офіціального рішення ВР з приводу ухвалення 7 липня Сенатом Польщі постанови про визнання Волинської трагедії геноцидом.

Власне на 19 липня заплановано розгляд відповідного рішення у Сеймі. У разі результативного голосування це призведе до остаточного рішення щодо визнання одій на Волині геноцидом. Власне під час зустрічі наших та польських парламентарів ми могли переконати наших сусідів у тому, що дане рішення щодо визнання геноцидом, яке призведе до знищення нормальних відносин між нашими країнами, є передчасним. Замість цього зміст листа Сироїд звівся до того, що українська делегація образилася і не хоче зустрічатися зі своїми колегами.

Така страусина позиція наших можновладців в чергове демонструє абсолютне нерозуміння політичних процесів. Навпаки, Сироїд треба було писати про те, що українські депутати готові проводити консультації не тільки під час Парламентської Асамблеї, але й за допомогою інших форматів. Таким чином, Сироїд своїм надуванням щік лише збільшила ймовірність того, що, визнавши геноцид, Польща поставить крапку в односторонньому порядку.

Не виключено, що надалі нас чекає міжнародне розкручення цієї теми з боку Варшави на шталт геноциду вірмен 1915 року. А це – загроза для будь-яких відносин. До того ж не варто забувати, що агентура Кремля точно візьме цю тему на озброєння і буде розкачувати ситуацію у тих країнах, де сильна польська діаспора – у Франції, Великій Британії, США тощо.

Ще одна проблема: значна кількість суспільства вимагатиме дзеркальної відповіді Верховної Ради. Враховуючи гарну чуйку з боку наших популістів, можна не сумніватися, що на наступний день після ухвалення рішення щодо геноциду у польському Сеймі у Верховній Раді з’явиться проект рішення щодо визнання геноциду українського народу з боку поляків. Але це найгірший варіант. Цього робити у даному випадку ні в якому випадку не можна. Хоча й дуже хочеться…

Серед поганого і найгіршого сценарію доведеться вибрати поганий: а саме – проковтнути цю історію, і продовжувати наполягати на тому, що цим питанням мають займатися не політики, а фахові історики. І говорити, говорити, говорити про примирення. Як-ніяк в цій історії з некращої сторони показали себе обидві сторони.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme