Як Росія крала в України Крим (ФОТО)

Сьогодні виповнюється рік, як кримчани на референдумі проголосували за приєднання Криму до Росії

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Як Росія крала в України Крим (ФОТО)…

 1. 26 лютого на площі перед будівлею Верховної Ради Криму зібралися два мітинги: татари проти проросійських активістів руху «Русское единство». Рух очолював тодішній депутат, а нині прем'єр-міністр республіки Сергій Аксьонов. На сесії верховної ради повинні були прийматися сепаратистські рішення: звернення до Путіна з проханням прийняти Крим до складу Росії і призначення референдуму.

 


2. Обстановка була тривожною. На площі в якийсь момент спалахнули сутички. Одна частина натовпу пішла на іншу. В результаті сутичок дві людини загинули: один в тисняві, в іншого не витримало серце.

 


3. Сесія верховного ради в той день так і не відбулася - не вдалося зібрати кворум. Багато народних обранців коливалися і в зал просто не прийшли.

 

4. У Крим почали таємно з'їжджатися посланці Москви. Ігор Стрєлков, який був під час тих подій у Криму, в одному з інтерв'ю заявив, що знаходився на півострові з 21 лютого.


 

5. О 4.30 ранку 27 лютого, тобто на світанку наступного дня після зіткнень в центрі Сімферополя, будівлі верховного ради і ради міністрів Криму захопили невідомі озброєні люди, пізніше прозвані «зеленими чоловічками». Це були російські військові.

6. Головним претендентом на пост глави Радміну став Аксьонов. Москва не сприймала його серйозно: Аксьонову заважала репутація людини, пов'язаного з криміналом. Зрештою Сергій Аксьонов був затверджений прем'єром лише 53 голосами «за» із 100.

 

7. Для проведення референдуму спікеру верховної ради необхідно було отримати гарантії підтримки від Москви: народні обранці дуже боялися, що Київ зробить жорсткі кроки. Константинова по телефону з'єднали з Володимиром Путіним. І тільки після цього питання плебісциту було винесено на голосування депутатів. 

8. 28 лютого, на наступний день після оголошення Кримом референдуму лідер «Справедливої ​​Росії» Сергій Миронов вніс в Думу законопроект про спрощення порядку прийому до складу РФ нових територій. Для цього мешканцям «від'єднуваних земель» досить проголосувати про приєднання до РФ на референдумі або ж з відповідним проханням до неї повинні звернутися органи держвлади території. 


9. Остаточне рішення за формулюванням референдуму: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» - Було прийнято в ніч з 5 на 6 березня. 


10. 6 березня верховна рада Криму офіційно прийняла рішення про дату плебісциту, він був перенесений з 30 березня на 16-е (спочатку референдум був призначений на 25 травня, день президентських виборів в Україні).

 

11. 16 березня референдум відбувся. Згідно з офіційними даними, в Криму за входження до складу Росії проголосували 96,77% громадян, у Севастополі, який пізніше став окремим суб'єктом Федерації, - 95,6%. Того ж дня верховний рада Криму оголосив республіку незалежною державою.

 


12. Через день, 18 березня, Володимир Путін на церемонії в Кремлі підписав договір про прийняття Криму і Севастополя до складу РФ. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme