Як опоненти Яценюка рубають гілку, на якій сидять

Боротьба проти Арсенія Яценюка вийшла на фінальну стадію. Цікаво, що головним борцям з Кабміном насправді більш важливий процес аніж результат

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Як опоненти Яценюка рубають гілку, на як…

Уже завтра Верховна Рада повинна визначитися з майбутнім Кабінету міністрів на чолі з Арсенієм Яценюком. Парадоксально, але відставка уряду менш за все вигідна тим, хто гучніше за всіх кричить про те, що Яценюка потрібно викинути з сірого будинку на вулиці Грушевського. Адже, за великим рахунком, кращої мішені за Яценюка та урядову команду для опозиції (або гібридної опозиції, як це часто буває в українській політиці), складно собі уявити. Фактично Кабмін виступає тут як хлопчик для биття, який може зіграти опоненту лише в плюс. Боротьба з урядом стала вигідною політичною розвагою, коли ризиків - ніяких, і на виході політики отримують від критики на адресу уряду лише зиск.

До того ж через абсолютно нульовий рейтинг Кабміну, Яценюк вже не здатен слугувати своєрідним щитом, який би захищав від нападок президентську команду. Тепер ситуація докорінно змінилася. Враховуючи конфлікти всередині БПП, це призводить до історій як, наприклад, з публікацією нардепом Сергієм Лещенком прізвищ потенційних міністрів, а також до скандалів між Айваросом Абромавичусом та Ігорем Кононенком.

Найбільш бойовим опонентом Яценюка став Михайло Саакашвілі, який цілеспрямовано довбе уряд. "Нам потрібен новий прем'єр-міністр... Найкращим варіантом була б зміна без нових виборів, інакше ми знову згаємо місяці… Вибори несуть певні ризики, але збереження статус-кво - неприйнятне", - підсумував одеський губернатор під час Мюнхенської конференції з безпеки, фактично повторюючи слова Тимошенко під час об’єднуючого виступу з Наливайченком в п’ятницю.

Втім, все це – лише слова. На практиці, хоча підписи про недовіру уряду в ВР і збираються, це нічого не означає. Варто нагадати, що задля винесення у зал питання про недовіру необхідно зібрати 150 підписів. Скоріш за все, 150 підписів з цього питання на вівторок – будуть. Втім, чи знайдеться 226 для відставки Кабміну на чолі з Яценюком? Вочевидь, ні. Адже набагато зручніше бити по дискредитованому прем’єру, аніж по новій незабрудненій фігурі. Теж саме стосується й президентської вертикалі. Наявність "нульового" уряду Яценюка дозволяє топити за компанію і президентську команду аж до осені. А тоді – парламентські вибори і одразу кілька найбільш агресивних борців з урядом спробують завести якомога більші фракції до наступної Верховної Ради.

Якщо ж Рада таки висловить недовіру уряду, але новий Кабмін в рамках нинішньої коаліції не буде сформовано, тобто ситуація зависне до позачергових виборів, гібридна і негібридна опозиція втратять не лише мішень для власного піару, а й головну політичну мету. Адже здається, що відставка уряду перетворилася для багатьох на своєрідний фетиш.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme