Як Льовочкін вирішив написати "народну Конституцію"

Екс-голова АП часів Януковича вирішив шантажувати владу мулькою про "народовладдя", прикрившись громадською ініціативою

Як Льовочкін вирішив написати "народну К…

На темі з ухваленням Конституції піариться вже хто завгодно. Чого тільки вартий Олег Ляшко, який нещодавно розповідав представникам керівництва Франції та Німеччини про страшний і зрадницький "особливий статус" Донбасу, згадки про який в тексті Конституції не існує.

Втім, дехто використовує ситуацію, розуміючи, що питання Основного закону буде знято з порядку денного Верховної Ради на тривалий час. В політиці, як відомо, головне не результат, а процес. Тому на цій темі дехто може погратися "в довгу", щоб потім було чим поторгуватися з владою. У даному випадку, цей дехто – одіозний олігарх-нардеп Сергій Льовочкін – за допомогою свого донині серйозного політичного і медійного ресурсу, схоже, намагається запустити міну уповільненої дії під будь-який конституційний процес. Але про все по порядку…

Днями у медіа-просторі несподівано вигулькнула історія з реєстрацією групою народних депутатів проекту закону "Про процедуру підготовки проекту нової Конституції України", підготовленого громадською організацію з пафосною назвою "Коаліція громадянського суспільства "Народна конституція".

В даному документі мова йде про створення нових органів для проведення змін до Конституції – Конституційних зборів, які мають підготувати та винести проект нової Конституції на всеукраїнський референдум. Окрім повної утопічності самої ідеї варто зауважити, що діяльність Конституційних зборів не прописана у самій Конституції. А отже це повинен бути не окремий закон, а зміни до самого Основного закону.

Один з нардепів-підписантів Віктор Чумак так охарактеризував документ: "Такі проекти є надактуальними для суспільства, тому що вони засадничі для державотворення" і лобіюються "прогресивною громадськістю".  

Тут варто обмовитися про те, кого саме мав на увазі Чумак з представників "прогресивної громадськості". Іншими словами, хто саме входить до цієї таємничої ініціативної групи "Народна Конституція", яка, виходячи з повідомлень у ЗМІ, була створена ще в вересні минулого року, і до якої входить низка таких само невідомих громадських організацій як-то "Конституційний конвент" та "Україна – це я"? Якщо говорити про "Конституційний конвент", то тут мова йде про кількох екс-нардепів, пов’язаних з Сергієм Льовочкіним, а саме Віталія Чудновського (мабуть, всі пам’ятають його переписку з Юлією Льовочкіною – "Я люблю тебя. И мне так хреново. Бл#ть") та Олеся Донія, який за часів Януковича дуже вдало отримував гроші на мажоритарний округ в Івано-франківській області.

Також варто згадати "тушку" шостого скликання ВР Володимира Полочанінова та його друга Олексія Мочанова, який не так давно їздив до окупованого Донбасу й зустрічався з керівництвом "ДНР". Також можна виділити Оксану Макаренко, яка свого часу працювала в Адміністрації президента Леоніда Кучми, за часів роботи там Льовочкіна.  Підозріле також і членство лідерів дрібних партій "Україна – Єдина країна" Максима Музики та "Сила людей" Олександра Солонтая. Принаймні, останній завжди позиціонував свою партію як проект, до якого олігархи не мають жодного стосунку.

Також до "Народної Конституції" входить Тарас Стецьків, який свого часу образився на Яценюка та Турчинова, які у 2012 року не включили його до списку, та не дали можливості дати балотуватися по мажоритарному округу під брендом "Батьківщини". Після цього Тарас Степанович неодноразово критикував опозицію Віктора Януковича. Але вишенькою на торті стала поява серед борців за "народовладдя" Віктора Жердицького, екс-нардепа ВР третього скликання, який просидів кілька років у Німеччині за гратами за розкрадання 86 мільйонів німецьких марок "грошей остарбайтерів", тобто коштів, наданих фондом "Взаєморозуміння та Примирення" для відшкодування жертвам націонал-соціалізму в Україні. Це, до речі, не заважає йому, а також Стецьківу зараз знаходитися в партії "Республіканській платформі" і думати про політичне майбутнє.  

Цікаво, що протягом останніх днів по телебаченню даний документ акуратно піарила і ще одна людина з орбіти Льовочкіна – Марина Ставнійчук, яка працювала під його керівництвом в АП Януковича.

Окремо варто звернути увагу на групу народних депутатів, які протягнули цей документ у ВР. Так, згідно з офіційним релізом його підписали "на прохання Коаліції народні депутати Сергій Тарута (позафракційний), Іван Мірошниченко, Наталія Веселова і Олексій Скрипник ("Самопоміч"), Олександр Кірш, Микола Княжицький і Віктор Романюк ("Народний Фронт"), Віктор Чумак, Леонід Козаченко і Єгор Фірсов (БПП), Ігор Луценко ("Батьківщина")". Вочевидь, переважна більшість нардепів підписали його всліпу: красива назва та популістська ідея – що може бути краще для наших політиків.

Як би там не було, документ – це ширма для початку широких інформаційних дій щодо розкачування інформаційного простору. Адже обкладинка для цього документу – дуже вдала. Мовляв, народовладдя – в дії, Конституцію варто ухвалювати за допомогою референдуму і за допомогою Конституційних зборів. Що може написати спільнота – можна собі уявити. Те, що це фактична утопія – нікого особливо не хвилюватиме.

За допомогою підконтрольних медіа Львочкін зможе розкрутити "громадський рух", який виступатиме за "народну Конституцію" на повну силу. Це робитиметься чітко на противагу владі. При цьому Льовочкін зробив все дуже хитро, запустивши ініціативу як нібито громадську. Й не підкопаєшся…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme