Путін натякнув, що ГРУшники з міліції "ЛНР" Савченко не пара

Президент РФ Володимир Путін фактично вперше заговорив про ймовірність обміну Савченко. Втім, це не означає, що ця процедура буде легкою та швидкою

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Путін натякнув, що ГРУшники з міліції "Л…

Під час щорічної прес-конференції українські журналісти вивели Путіна на питання про обмін полоненими. Цього разу хазяїн Кремля був більш багатослівним. По-перше, він фактично визнав перебування військових. "Ми ніколи не говорили, що там немає людей, які займаються там вирішенням певних питань у військовій сфері, але це не означає, що там присутні регулярні російські війська, відчуйте різницю", - сказав Путін.

Особливу різницю, щоправда, відчути видається вельми непросто… По-друге, він прокоментував можливість обміну затриманих в Росії Надії Савченко, Олега Сєнцова, Олександра Кольченка та інших українців на ГРУшників Єрофеєва і Алєксандрова. "Обмін має бути рівноцінним і разом з нашими колегами спокійно це все обговорити і продовжити те, на чому ми наполягали, і те що пропонує президент України. Треба звільняти людей з обох сторін, передусім людей з Донбасу і українських військовослужбовців. Обмін має бути рівноцінним", – сказав Путін.

З одного боку, виглядає таким чином, ніби він готовий до обміну, з іншого – ці слова Путіна можуть означати, що ГРУшників у Москві за рівнозначних фігур не сприймають. Фактично виходить так, що Єрофеєв і Алєксандров у порівняні з нашими громадянами, що опинилися за гратами в РФ – якісь дрібні бандити. Куди їм до страшної терористки Савченко.

Як же зробити, щоб обмін справді став рівнозначним? Вочевидь, для цього влада повинна у інформаційному полі максимально широко продемонструвати масштаб злодіянь затриманих ГРУшників. Зокрема, завданням для прокуратури має стати доведення в суді те, що саме Єрофеєв і Алєксандров вбили бійця українських Збройних сил. Але головне довести світу, що ці "два товарища", як військовослужбовці армії РФ, виконували накази Путіна. 

В будь-якому разі, владі варто не тільки прискорити судовий процес, але й зробити його максимально публічним. Так, це не гарантує обмін, але тоді можна буде вижати з двох спецназівців по максимуму. Адже вони мають фігурувати у справі вже ніяк інакше як терористи. І отримати відповідні строки – тоді може на Росії захочуть все ж таки влаштувати довгоочікуваний обмін.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme