Як імунітет Новинського збудив парламентських популістів

Щойно перед Верховною Радою постає питання про зняття недоторканості з когось із депутатів, під куполом починається шоу борців з депутатською цнотливістю

Політичний оглядач
Як імунітет Новинського збудив парламент…

Учора регламентний комітет так і не спромігся задовольнити прохання Генпрокуратури про зняття недоторканості з Вадима Новинського. Комітетчиків аргументи Юрія Луценка не переконали. Хоча процедура оцінки членами регламентного комітету результатів слідства – це абсурд, який повторюється щойно до Верховної Ради потрапляє чергове подання з Різницької. Тут варто згадати скандал із зняттям недоторканості із Сергія Клюєва, коли деяких членів регламентного комітету начебто намагалися фінансово зацікавити. Принаймні, про це тоді голосно кричав Олег Ляшко. Проте та історія мала щасливий кінець і для комітетчиків, і для Клюєва – недоторканість з нього зняли, але дозволу на арешт не дали, то ж брат колишнього "рішали" Януковича Андрія Клюєва благополучно зник з країни, а справа про підкуп нардепів десь припадає пилюкою.

Швидше вирішувалися питання з Сергієм Мельничуком, Олександром Онищенком (який також утік), Ігорем Мосійчуком (він трохи посидів у слідчому ізоляторі, потім полікувався в лікарні, схуд і спокійненько повернувся до парламенту). І от сьогодні на порядку денному стоїть питання про зняття недоторканності з Вадима Новинського. І знову навколо цього питання депутати вправляються у популізмі.

Цього разу Ляшка випередила "Самопоміч". Олег Березюк і його колеги навіть покинули сесійну залу на знак протесту проти затягування зі зняттям імунітету з "суки православної". "Недоторканність є шкідливою і прикриває злочинців у парламенті. Якщо не можна забрати її конституційним способом, то можна забрати в комітету з питань регламенту функцію слідчих. Чому вони підміняють функції ГПУ, хай зал вирішує", - зазначив Березюк. Його підтримав і колега по фракції Єгор Соболєв: "під прикриттям недоліків Генпрокурори не треба робити власний гріх, робити кругову поруку і прикривати члена парламенту від розслідування – це ганьба".

Так, мабуть доцільно винести це питання відразу на розгляд усього депутатського корпусу, щоб відразу було видно, хто співпрацює з "регіоналами". Але крім цього народним депутатам потрібно раз і назавжди унормувати процедуру – або усунути регламентний комітет від розгляду подань ГПУ щодо зняття імунітету, або зробити його функції в таких питаннях виключно формальними – послухали, покивали головами і взяли до відома. А далі – хай голосує Рада. Але для цього треба внести зміни до деяких законів. От саме цим, а не гучними демаршами, могла б зайнятися "Самопоміч". Проте вона цього не робить, тому що їй вигідніше розповідати про "змову влади з олігархами". Особливо, коли представників твоєї фракції у цьому комітеті немає. А ще – коли тривають обшуки у кабінеті першого заступника мера Львова. То ж тут питання: справа в обшуках у володіннях Садового чи у недоторканості Новинського.

Нинішній парламент уже восьмого скликання, і за всіх каденцій перед народними обранцями постає дилема – узаконювати свою доторканність чи не узаконювати. А якщо узаконювати, то як. І щоразу це питання заходить у глухий кут, після чого переходить від "папєрєдніков" з мандатами до їх наступників з мандатами. Проблема саме в цьому, адже поки існує депутатський імунітет в нинішньому вигляді можна обіцяти його скасувати, а на наступних виборах розповідати про "них", а не про себе, які не дали це зробити. В цьому парламенті, та й у владі в цілому, досить багато людей, що мають величезний депутатський стаж, протягом якого у них були всі можливості спростити процедуру позбавлення народних обранців їхньої цнотливості. Але цього ніхто не зробив, інакше б зникла така чудова тема для популізму. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme