Як депутати підвісили Новинського, і що з цього буде

Якщо за зняття недоторканості з депутата ледь нашкребли необхідну кількість голосів, значить десь відбувся збій

Політичний оглядач
Як депутати підвісили Новинського, і що…

Депутати 228-ми голосами задовольнили подання Генпрокуратури на зняття імунітету з Вадима Новинського. Долю депутата вирішили всього три голоси. Фракції коаліції дали лише 158, причому у «Народному фронті», представники якого чи не найактивніше борються з впливом «русского міра», у тому числі й в церковній сфері, кнопку «за» натиснули тільки 55 депутатів. За потреби «фронтовики» голосують дуже дисципліновано, а під час зняття недоторканості з Новинського чомусь були відсутні аж 25 соратників Арсенія Яценюка. А от фракція БПП, навпаки, проявила часто непритаманну їй дисциплінованість і дала 103 голоси. Хоча ще зранку кулуарами Ради ходили чутки, що саме в цій фракції немає одностайності щодо подання Генпрокуратури.

Цікаво проголосували й інші фракції. Якщо «Самопоміч» була максимально «за», то «Батьківщина» дала тільки 12 голосів, 9 її нардепів були відсутні. У Ляшка, як і обіцяли, проголосували дисципліновано, інші голоси нашкреблися в стані позафракційних, де також є цікаві моменти. Приміром, зняття недоторканості підтримав частий гість ток-шоу «Чорне дзеркало» на каналі «Інтер» Дмитро Добродомов, а от Борислав Береза був відсутній. Як, до речі, й Сергій Каплін. Близька до «приватівців» депгрупа «Відродження» подання ГПУ не підтримала, а з «укропівців» "за" проголосував лише Андрій Денисенко. Одним словом, якось ці три голоси і знайшлися. Що наштовхнуло на спогади про «директора парламенту» Олександра Волкова, «руку Чечетова» чи парламентського «рішалу» Андрія Клюєва. Очевидно, що таких постатей в цій Раді немає, тому під час складних голосувань кожен тисне на кнопки залежно навіть не від фракційного, а від власного інтересу.

Що буде тепер. По-перше, недоторканість з Новинського зняли, але без затримання й арешту. Тобто, просто підвісили. Справа розслідуватиметься, він ходитиме і на допити, і до Ради. У підвішеному стані він може бути досить тривалий час, що робить його більш гнучким. По-друге, депутати й експерти отримали нагоду зайнятися улюбленою справою – пошуком зради. Зараз почнуть один одному тикати, хто голосував, а хто не голосував по Новинському.

І, по-третє, зняття недоторканості з Новинського значно погіршить стосунки провладної коаліції з «Опоблоком». Це насторожує, адже на народних депутатів очікує голосування за державний бюджет, проти якого вже виступили у Тимошенко, не голосуватимуть за нього, скоріше за все, і в «Самопомочі», а Ляшко тепер точно підвищить ставки у торгах з владою, розуміючи, що «Опоблок» після образи Новинського бюджет не підтримає. І як би так не трапилося, що різнобій при голосуваннях і відсутність в Раді якогось одного центру координації прийняття рішень, стануть фатальними для головного фінансового документу держави.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme