Влада

Як Аваков вчергове виступив "диванним стратегом"

Міністр "Фейсбуку" потрапив в халепу з аналізом ситуації на фронті

24 грудня 2015, 11:30

Як Аваков вчергове виступив "диванним стратегом"

фото: УНІАН

Любов до нагнітання паніки та небажання наших політиків хоч якось прояснити ту чи іншу ситуацію викликає здивування. Адже завдання державних мужів полягає у тому, щоб забезпечити спокій в суспільстві. На жаль, в Україні все відбувається навпаки: таке враження, що наші політичні діячі весь час шукають причини, щоб полякати населення, викликати у нього шок та паніку.

Нічна заява міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у соцмережах про те, що у нас в чергове "все пропало" на маріупольському напрямку, яскраве підтвердження того, що бажання підняти хвилю паніки і виставити себе гіперпатріотом важливіше, аніж пояснити, що насправді відбувається під Комінтерновим.

"До ночі стало ясно, що це не епізод. Спочатку здали Комінтернове, потім Заіченко і Водяне? А що далі? У день по українському селу? Мінський процес кажете? Геншабу видніше? Необхідно терміново виробляти реакцію! Необхідно скликати РНБО", - істерично заголосив Арсен Борисович. При цьому він навіть не поцікавився подивитися на карту. Так, в Заіченковому сепаратисти стоять вже більше року, і нікуди звідти не йшли і нічого не захоплювали. Про Водяне інформація також станом на вечір не підтвердилася. Проте бажання кричати "зрада" переважило голі факти.

В будь-якому разі, замість того, щоб влаштовувати паніку Арсену Авакову варто було розповісти про причини здачі Комінтернового. Зокрема, його підлеглі з "Азову" вже зазначили, що це звичайна провокація з боку терористів: у цьому захопленні для терористів немає жодної тактичної вигоди, бо там навіть сховатися ніде у разі початку обстрілів. Тому власне не було в цьому поселенні і наших бійців – що там робити, якщо це купа руїн, які не захистять від артобстрілу.

Так, радіти тут теж нічого. По-перше, будь-яка така історія сприймається у суспільстві як поразка. Навіть якщо це стратегічно обґрунтоване рішення. По-друге, відповідно до Мінських угод, Збройні сили не можуть силою повернути цю територію назад, що вже дає привід таким політикам-популістам як Ляшко лаяти Мінські угоди.

Варто зазначити, що Аваков для заспокоєння ситуації мав публічно розповісти про те, що Комінтернове, яке знаходиться у так званій "сірій зоні", не представляє для українських військ жодного стратегічного значення. Скоріш, навпаки, це був би виступ, який входив на сепаратистську територію, В результаті українські підрозділи постійно потерпали б від атак терористів, а відсутність наступальних операцій робила цей плацдарм абсолютно непотрібним. Про все це і мав розповісти міністр внутрішніх справ, який замість цього приєднався до "диванної сотні" та панікерів.

P.S.

Пізніше Арсен Борисович з посиланням на "розвідку Нацполіції" повідомив, що бойовики покинули Комінтернове. Про Заіченково і Водяне Аваков чомусь промовчав. Враховуючи ситуацію, замість трьох захоплених терористами населених пунктів та істерики Авакова на виході ми отримали нуль захоплених населених пунктів та… неприємний осад, спричинений інформаційним шумом у виконанні, зокрема, міністра внутрішніх справ.
Також залишилося незрозумілим, що з себе уявляє "розвідка Нацполіції". Прес-секретар МВС Артем Шевченко не зміг прокоментувати, який це підрозділ. Втім, схоже, що відповідь дуже проста – мова йде про підрозділи "Азову". Того самого "Азову", який раніше пояснив, що все це захоплення Комінтернового – це не більше ніж звичайна провокація…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...