Як Ахметов і Льовочкін посварилися через Путіна

Чутки про те, що в "Опоблоці" намітився розкол, за даними джерел Depo.ua, абсолютно не перебільшені

Як Ахметов і Льовочкін посварилися через…

Протягом останніх днів у ВР, окрім історії з "кривеньким" виключенням Надії Савченко з парламентського комітету з питань нацбепзпеки, іншою темою для обговорень стали серйозні протиріччя усередині "Опозиційного блоку". І хоча публічно представники даної політсили заперечують проблеми, в кулуарах неофіційно визнають: ситуація навіть гірша, аніж була влітку 2014 року, коли екс-"регіонали" подумували розходитися й створювати кілька різних проектів. Втім, представники двох головних "регіонівських" кланів - Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов - тоді змогли домовитися про створення "Опозиційного блоку". Цього разу між ними пробігла чорна кішка.

Зокрема, про відцентрові рухи у "Опоблоці" повідомив голова Комітует виборців України Олексій Кошель. "Я на 100% переконаний, що це не пошук такого політтехнологічного сценарію походу на вибори, а все-таки розкол між власниками. Там, де є велика кількість грошей, там, де є велика кількість багатих людей у політичній силі, і там, де є спрощене, я б сказав примітивне, ставлення до виборців (тобто ставлення до виборців: ми зараз кинемо кошти, запустимо телевізійну рекламу, і ви змушені будете придбати цей політичний продукт), то, звичайно, там ризик розколів може бути значно більшим", - резюмував Кошель.

Фактично, за інформацією джерел, все зводиться до того, що два основних беніфеціара "Опоблоку" останнім часом успішно тягнуть ковдру на себе. Чому так відбувається? Як розповідають у парламенті, причиною стало питання… Росії. Найбагатший олігарх України Рінат Ахметов протягом останніх двох років серйозно попсував відносини з деякими баштами Кремля. Тим паче, що ще у 2015 році поговорювали, що Ахметов начебто пообіцяв завести так звані "Л-ДНР" до складу України, але обіцянку не виконав. У підсумку, через прохолодні відносини з Кремлем він вирішив рятувати те, що в нього залишилося на території України, й нібито після тривалого перебування за межами країни, повернувся до Києва.

Власне, з цим може бути пов’язана зміна напрямку роботи його медіа-холдингу, який іноді різко проїжджається по керівництву Росії. Подейкують, це й могло стати приводом для конфлікту Ахметова та групи "газовиків" на чолі з Льовочкіним та Бойком. Ці "світоглядні", а фактично, меркантильні розбіжності, призвели до того, що "Опоблок" зараз тріщить по швах. Приміром, ЗМІ Ахметова протягом останніх місяців ігнорують новини за участю представників даної політсили.

Чим завершиться ця історія? Дуже навіть реально, що 2017 рік стане для "Опоблоку" останнім. Втім, є одне зауваження: владі не варто різко підштовхувати сторони до політичного харакірі. У психології колишніх "регіоналів" є один цікавий момент: у разі жорсткого тиску на них, вони навпаки - консолідуються. Тому краще не чіпати лихо, тоді "Опоблок" розвалиться тихо…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme