Вибори-2014 для чайників: як дізнатися про своїх мажоритарників

Зараз багато кандидатів у народні депутати мало не на танках виїжджають на фінішну пряму виборчих перегонів. З білбордів та екранів вони розповідають про себе і свої плани лише те, що вважають за потрібне. Але що вміють претенденти на владу, щоб керувати країною? І де знайти передвиборчі програми борців за наші голоси? На сайті Центрвиборчкому «Вибори-2014»

Вибори-2014 для чайників: як дізнатися п…

Тут можна подивитися офіційні дані про всіх кандидатів у нардепи, що рвуться до Верховної Ради по кожному округу.

ДеПо розповість про те, як швидко дізнатися про всіх мажоритарників по кожному округу. 

Спочатку заходимо на сайт ЦВК про вибори 2014 року і визначаємо свій виборчий округ. Для цього натискаємо пункт «Округи, дільниці» у верхній панелі меню. Відразу ж під ним з'явиться підпункт «Одномандатні виборчі округи та дільниці» - заходимо у нього.

У першій колонці таблиці, що з'явилася, обираємо свій регіон (наприклад, Київська область), клацнувши відповідне гіперпосилання.

Потім, на новій сторінці, знаходимо свій населений пункт або район у крайній правій колонці таблиці. Зіставляємо його з номером округу в лівій частині таблиці. Отже, у нашому прикладі Бородянський район відноситься до округу №96.

Визначивши свій виборчий округ, повертаємося до верхнього меню сайту і обираємо пункт «Кандидати» - з'являться нові опції. Якщо ми хочемо дізнатися про конкретного політика - користуємося «Алфавітним покажчиком», якщо ж наша мета - дізнатися всіх кандидатів свого округу, то обираємо пункт «Кандидати в округах».

В таблиці, що з'явилася, знаходимо номер свого виборчого округу, який представлений гіперпосиланням у лівій колонці.

Переходимо за посиланням і потрапляємо на сторінку, де наведено основні відомості про виборчий округ - його центр, адреса і телефони окружної виборчої комісії. Трохи вище, відразу під повною назвою округу, теж є пункт «Кандидати», клацаємо його - і перед нами список всіх людей, що жадають отримати наші голоси.

Так можна дізнатися основну інформацію про кандидатів.

Відразу варто звернути увагу на останню колонку таблиці - там вказано, хто вже зняв свою кандидатуру.

Дуже інформативна четверта колонка, у якій опубліковані передвиборчі програми: після кліку по піктограмі у вигляді згортка на комп'ютер буде завантажений документ у форматі doc з програмними цілями обраного кандидата.

Особливий інтерес становлять відомості про місце роботи кандидата, оскільки вони проливають світло на те, чим узагалі займається людина, яка хоче брати безпосередню участь у керівництві країною.

Ще один важливий пункт - «Тип висування», тобто чи представляє кандидат яку-небудь політичну силу, чи йде на вибори самостійно. Але висновки робити ще рано. Приміром, людина, яка цього разу скромно йде у Раду як самовисуванець, в 2012 році могла балотуватися від тієї чи іншої партії і навіть потрапити під купол, як, наприклад, Ярослав Москаленко в окрузі №96.

Це можна перевірити, відкривши алфавітний список чинних депутатів на парламентському сайті.

Як бачимо на нашому прикладі, сьогоднішній самовисуванець Ярослав Москаленко пройшов до Ради як член Партії регіонів.

Так можна дізнатися офіційну інформацію про претендентів на наші симпатії у кожному з виборчих округів. А після виборів на сайті Центрвиборчкому можна буде відслідковувати рейтинги всіх партій і кандидатів у міру обробки так званих електронних протоколів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme