Кругообіг компромату: хто на кого ллє бруд

В Україні без розкачки розпочалася гаряча політична осінь, яка ризикує стати все більш гарячою з приближенням місцевих виборів

Кругообіг компромату: хто на кого ллє бр…

Вибух гранати під стінами Верховної Ради, показовий арешт "радикала" Ігоря Мосійчука у парламентському залі та посмішка "Джоконди" у виконанні генпрокурора Віктора Шокіна - це лише один з епізодів у боротьбі компроматів. Далі буде більше...

Depo.ua вирішив проаналізувати кругообіг компромату в українській політиці.

Адміністрація президента VS Ляшко-Коломойський

Учорашній несподіваний арешт нардепа Ігоря Мосійчука - це політичний крок, якого очікували, але сподівалися, що цього не відбудеться. Війна компроматів по лінії президент-Ляшко-Коломойський, схоже, досягла апогею. Ляшко як один з найближчих соратників Коломойського явно потрапив під гарячу руку. Після виступу Шокіна, під час якого було оприлюднено відео з доказами корупційної діяльності Ігоря Мосійчука, послідувало зняття депутатської недоторканності з "радикала" та арешт. Розлютившись на те, що за зняття з нього недоторканності проголосувало три "свободівця", Мосійчук повідомив, що один з тіньових лідерів "Свободи" Ігор Кривецький (він же - Пупс) приїздив 30 серпня до АП, після чого на наступний день на мітингу, організованому цією силою, відбувся вибух гранати.

А потім розродився компроматом лідер "радикалів" Ляшко. Причому, деякі моменти стосувалися питань, так би мовити, "нижче пояса". "Нещодавно в інтернеті було викинуто відео - якийсь там начебто сексуальний скандал за моєю участю. Я стверджую, що це відео особисто в своєму кабінеті Порошенко демонстрував як мінімум п'ятьом керівникам країни. На своєму комп'ютері. Вони тричі передивлялися це відео. Порошенко особисто дає вказівки дискредитувати своїх політичних опонентів. І він як Калігула, як ізвращєнєц, у президентському кабінеті він дає переглядати це відео лідерам держави. Коли людям нема за що жити, вони годинами переглядають сексуальні відео", - повідомив він. Проте були й інші - більш серйозні звинувачення, що стосувалися нібито намагання з боку Порошенка свого часу проштовхнути свою людину на Укргеонадра, а також заморозити закон про ринок газу, який дозволив повернути державі всі облгази.

Втім, попри різкі заяви з боку Ляшка, перевага у компроматі явно не на користь Коломойського-Ляшка. Так, Сергій Лещенко, якого пов'язують з російським олігархом, близьким до Адміністрації Президента Костянтином Григоришиним, знаходиться в авангарді війни АП з Ігорем Коломойським. Особливо в частині боротьби за активи "Укрнафти" та "Укртатнафти". Нещодавно він опублікував конфіденційні документи про зв'язки Коломойського з офшорами, які є акціонерами "Укрнафти". "Тому що є всі підстави починати міжнародне кримінальне провадження про підкуп керівника "Укрнафти" Ванхеке. Ви запитаєте, а як довести, що за офшорками стоїть олігарх? Зустрічайте ще один файл з колекції ‪#‎КоломойськийLeaks - це конфіденційна трастова угода, яка підтверджує зв'язок олігарха зі згаданими офшорами", - написав він.

Фірташ-Льовочкін VS Порошенко-Кононенко

Одним з ударів по команді президента прийшов від колишнього голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, який звинуватив заступника голови фракції "БПП" Ігоря Кононенка, якого він назвав "смотрящим" у парламенті у фінансових оборудках з виведенням коштів за кордон. Він також продемонстрував документи, які начебто підтверджують переведення коштів на рахунки офшорних компаній на Вірджинських островах, які координує "Укрпромінвест".

Зокрема, Наливайченко повідомив про два факти перерахування грошей в офшори: один транш у розмірі $300 тис. був перерахований у травні 2014 року, ще один у розмірі $200 тис.  - у серпні 2015 року. "Гроші направлялись в той офшор, яким керує та сама олігархічна група і той самий "смотрящий" в парламенті", - сказав Наливайченко.

"Видно з цих документів, що схема типова. Що це отримані злочинним шляхом кошти народних депутатів. Сховані в офшорах кошти переводять в австрійські банки, а далі всі хабарі, в тому числі за призначення керівника харківської податкової - 2 млн доларів -  перераховують у латвійський банк. З латвійського банку (переводять) - в австрійський, а з австрійського - в офшор", - розкрив схему колишній глава СБУ.

Тетяна Чорновол VS Фірташ-Льовочкін

Народний депутат від "Народного Фронту" Тетяна Чорновол у блозі жорстко пройшлася по екс-голові Адміністрації Януковича Сергію Льовочкіну. Зокрема, у тексті вона окрім розповіді про різноманітні маніпуляції з боку Льовочкіна, зокрема, під час Євромайдану, згадала про зв'язок Валентина Наливайченка з групою Фірташа-Льовочкіна.  "Мені, наприклад, відомі факти, що літаком Фірташа-Льовочкіна (Сесна UR-LDB) літав відпочивати на Новий Рік в Рим колишній керівник... СБУ Наливайченко. Мені відомо, що Льовочкін фінансує бандитську частину "Айдару" через Каськіва. До речі, я чула від депутатів "Радикальної Партії", що командира "Айдару" Мельничука в список протягнув особисто Льовочкін...Також зараз Льовочкін активно працює з Пупсом. Адже зовсім не чудом "смотрящій" від "Свободи" став співласником "жирного" забудовника Києва компанії "КАН" (власниками статутного капіталу офшору "Бовалон Інвестментс лімітед", що стоїть за ТОВ "КАН" є компанія Дмитра Фірташа Group DF та матір Ігоря Кривецького (Пупса)", - написала нардеп.

Лещенко VS Аваков

Згаданий вище Сергій Лещенко також провів активну кампанію з дискредитації Арсена Авакова, б'ючи по одіозному тепер уже екс-керівнику Управління МВС із забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом Олені Тищенко. Лещенко звертався до Генпрокуратури, намагаючись зачепити Тищенко, яку звинувачували у різноманітних фінансових оборудках, зокрема, пов'язаних з її екс-чоловіком російським бізнесменом Сергієм Тищенком. При цьому Лещенко намагався причепитися до формального моменту: попри те, що Тищенко, працюючи у Верховній Раді, пішла в декрет, вона нібито офіційно "промайнула" у бізнес-структурах свого екс-чоловіка у Європі. Проте успіхом ця історія не увінчалася. "Як виглядає футбол у виконанні чиновників? Я пишу в Генпрокуратуру відкрити виробництво на Тищенко, яка поєднувала держслужбу в Україні з бізнесом в Європі та офшорних юрисдикціях. Генпрокурор Шокін замість розслідування шле листа до парламенту ... провести службову перевірку. Ну і Рада листом майже відставленого Зайчука відповідає Шокіну, що "провести службове розслідування у відношення Тищенко не може, тому що в трудових відносинах з нею не перебуває". Коло замкнулося", - зазначив він у соцмережах. Втім, на цьому все скінчиться: оскільки Сергій Лещенко відомий як людина, яка якщо вже почала під когось "копати", завершує цю справу разом зі звільненням обраної їм жертви, у Авакова вирішили не ризикувати - і Тищенко заявила про добровільне звільнення...

Кругообіг компромату: хто на кого ллє бруд - фото 1

Клікнінь, щоб збільшити

Яценюк VS Демчишин

Одним з найгучніших і найбільш триваліших протистоянь в уряді став конфлікт між прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком та міністром з питань палива та енергетики Володимиром Демчишиним, який є людиною з команди близької до Порошенка Валерії Гонтаревої. Формальним приводом для конфлікту став підписаний Мінтопенерго у січні документ з Росією, де формально нібито визнавався Крим російською частиною України. У договорі, зокрема, півострів фігурував як "Кримський фередальний округ Російської Федерації". Попри вимоги очільника уряду звільнити даного міністра, Порошенко став у позу.

У результаті, млявий конфлікт триває до сих пір. Зокрема, нещодавно Яценюк звинуватив Демчишина у зриві закупівель вугілля. зокрема, мова йде про накопичення вугілля на складах українських ТЕЦ і ТЕС. В результаті, Демчишину довелося виправдовуватися, заявивши, що Україна накопичить достатньо запасів вугілля для безперебійного проходження опалювального сезону.

Попри це представники команди Яценюка у парламенті продовжують розкачувати дану тему. Так, нардеп від "Народного Фронту" Ігор Гузь виступив за звільнення Демчишина. За його словами, планується, що в найближчий час Демчишин має звітувати перед українським парламентом. Гузь вважає, що перед цим звітом Демчишин має "показати українському парламенту заяву про звільнення". Гузь зазначив, що "частину міністрів треба переформатувати". "Перший на виліт, це є Демчишин", - підкреслив нардеп.

Лікарчук VS Насіров

Конфлікт між заступником голови ДФС Костянтином Лікарчуком та його керівником Романом Насіровим завершився звільненням Лікарчука та купою бруду. Ситуація полягала в тому, що Насіров згідно з чинним законодавством не мав права звільнити Лікарчука - це мав зробити Камбін. Врешті-решт, фінальним акордом у війні за ДФС стало рішення Насірова позбавити Лікарчука його профільних повноважень - а саме впливу на очільників регіональних департаментів митної служби. При цьому Насіров виписав повноваження свого заступника таким чином, що той відповідав лише за санаторій "Дніпро", який знаходиться в окупованому Криму.

При цьому Насіров публічно називав призначення Лікарчука політичною помилкою, а також звинуватив його у корупційних діях. Власне це і стало підставою для звільнення Лікарчука. Щоправда, в уряді так і не розповіли подробиці цих злодіянь. Втім, варто враховувати, що війна велася з двох сторін: сам Лікарчук давно займається пошуком компромату проти свого вже екс-патрона. Зокрема, він звинувачував Насірова в узурпації влади та відсутності проведення реформ у податковій і митній службах а також у тому, що він не відмовляв собі у задоволенні користуватись чартерними літаками за 50 тисяч доларів.

Пізніше, після відставки, Костянтин Лікарчук повідомив, що глава ДФС володіє незадекларованою квартирою в Лондоні майже за 100 тис. фунтів стерлінгів. Пізніше з'явилася інформація, що Насіров не вказав у декларації за 2014 рік доходи від бізнесу своєї дружини Катерини Глімбовської. "Крім того, я все життя отримую "білу" зарплату і плачу величезні податки. Я чистий, як сльоза", - стверджує Насіров. Дозвольте не погодитися...

Медведчук-Портнов-Чернушенко VS Порошенко

Ще один напрямок медіа-війни за участі Адміністрації Президента пов'язаний з боротьбою за судову систему. Активна фаза конфлікту між вертикаллю голови держави та представниками минулої влади, які хоч фізично перебувають в Росії, але фактично залишають за собою вплив над українською Фемідою, почалася після затримання голови київського Апеляційного суду Антона Чернушенка та вилучення у його кабінеті $6,5 тис., приблизно 30 тисяч гривень, ключі від 5 машин, зареєстрованих на його родичів та картки на пальне на14 тонн.

Після цього несподівано за Чернушенка вступився екс-заступник голови АП та "смотрящий" за судівською системою України при Януковичі Андрій Портнов, який у Facebook розповів історію чотирирічної давнини про те, як Порошенко нібито приходив до нього в АП і просив захистити його інтереси в "Укрнафтогазвидобуванні" "Тоді я нічим не зміг допомогти Петру Олексійовичу, хоча його бажання встановити контроль над цією компанією виходило за рамки всякої пристойності. Тепер, ставши Президентом України, Петро Порошенко вирішив допомогти собі сам. Останні кілька місяців навколо компанії Нафтогазвидобування відбувалися дивні події. Один з районних судів Києва чотири рази заарештовував рахунки та акції цієї компанії, а апеляційний суд відразу ж ці арешти скасовував. Тому влада вирішила діяти жорсткіше і незграбно. Причиною безпрецедентних триденних обшуків в апеляційному суді м.Києва є не боротьба з корупцією, а битва саме за цю компанію", - зазначив Портнов.

Сам Чернушенко, який пізніше зник, звинувачував президента України Петра Порошенка та заступника голови Адміністрації Президента Олексія Філатова, що вони замовляли у нього рішення по деяких судових справах. А потім заявив, що керівництво країни прослуховує телефони посольств Німеччини, Франції, Білорусі, місії МВФ, ОБСЄ та інших організацій.

Портнов, якого повязують з кумом Путіна Віктором Медведчуком, і далі продовжує "зливати" компромат проти Порошенка. "Як же я міг забути, що в 2010-2013 роках Петро Порошенко, розкланюючись в подяці і чиношануванні, систематично люб'язно вітав колишнього Президента, який узурпував владу, з днем ​​народження. Українська політична еліта знає, що в той момент Петро Олексійович хотів стати або мером Києва або міністром будь-якого міністерства. Тому шаркаючи ніжкою по прийомним наближених до колишнього Президента чиновників, кандидат виявляв і майстерність бюрократичного підлещування і безцінний досвід ходьби на напівзігнутих ногах. А подарунок у 2012 році Петро Порошенко подарував Віктору Януковичу звичайний. Картину Івана Костянтиновича Айвазовського 1851 "Константинополь на світанку", куплену Петром Олексійовичем через галерею Арт-капітал за адресою: м Київ, Боричів тік, 30. У 2007 році ціна цієї картини на Sotheby's становила 1 мільйон 800 тисяч доларів США. У перерахунку на зрозумілу мову, картина в кілька сотень разів перевищує вартість золотого батона. Але думаю, що при поєднанні посади міністра економіки і бізнесмена, вона окупилася Петру Олексійовичу швидко", - написав Портнов. Втім, все це виглядає як цілеспрямована акція з боку "медведчуковців" з захисту впливу на судову систему. 

До речі, в "Інформаційному спротиві" народного депутата від "Народного фронту" Дмитра Тимчука кажуть, що суддя-втікач Чернушенко - агент КГБ з 30-річним стажем. "Як стверджують наші російські джерела (втомлені від того, що Росія поступово перетворюється на відстійник для втікачів українських злочинців), пан Чернушенко після закінчення Одеського державного університету в 1977 році зробив просто запаморочливу кар'єру в КДБ СРСР. У 1980 році він був завербований "органами" і став офіцером запасу КДБ. Можливо, завдяки саме цьому в тому ж 80-му році суддю з трирічним стажем роботи призначають заступником голови Одеського обласного суду. На цій посаді він працює аж до 2001 року. Тим часом він росте на службі в КДБ. Згідно наказу голови КДБ СРСР № 553 від 29.12.1983 року йому присвоюють звання "старший лейтенант", а вже 31.12.1988 року наказом №0792 йому присвоєно звання "капітан". З розпадом Союзу КДБ передає Антона Чернушенка на зв'язок ФСБ, стверджують наші джерела", - йдеться у публікації.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme