Високопоставлені українські судді працюють на Росію і "ДНР", - ЗМІ

Деякі високопоставлені судді, що залишилися з часів Януковича і уникли люстрації, працюють не тільки на свою кишеню, а й на Росію

Про це йдеться в першій частині розслідування "Старі кадри" вирішують все, або коли перезавантажиться судова система?", опублікованого інтернет-виданням "Обозреватель".

 Аналізуючи критичну ситуацію з корупцією в українських судах, у статті зазначається: якщо у рядового секретаря ужгородського суду вкрали мільйон гривень, то навіть уявити страшно масштаби корупції в столичних і центральних судах.

Але навіть на цьому тлі, на думку експертів і ЗМІ, системністю і масштабністю своєї діяльності виділяються два "донецьких" судді Вищого господарського суду України (ВГСУ) - Віктор Татьков і Артур Ємельянов. Їх називали ключовими персонами в судовій системі режиму Януковича. Татьков тоді очолював Вищий господарський суд України (ВГСУ), а Ємельянов був його заступником, зазначає "Обозреватель".

За даними джерел в МВС, Віктор Татьков (кум Януковича і Пшонки) очолював корупційну вертикаль з більш ніж 500 суддів різних інстанцій. Як вказувалося, глава ВГСУ керував рейдерством через незаконні винесення рішень судами. За неофіційними підрахунками, "дохід" від цієї діяльності склав понад 10 мільярдів доларів.

"Ємельянов, кажуть, навіть отримав кличку "All inclusive". Якщо він брався "за справу", то гарантовано супроводжував його від першої до останньої судової інстанції. І ні гроші, ні зв'язки не могли перебити вплив Ємельянова на суддівські рішення", - вказується в матеріалі.

За даними "Громадського люстраційного комітету", пише "Обозреватель", тандем Татьков-Ємельянов мав безпосереднє відношення до рейдерських захоплень цілої низки підприємств. Називалися в зв'язку з цим Костянтинівський завод "Кристал", Макіївський універмаг, Донецький ЦУМ, ресторан "Дружба" в Костянтинівці, готель "Шахтар", ТРЦ "Декор Донбас", одеський "Стальканат", знаменитий ринок "7 кілометр" і ще десятки підприємств по всій країні.

ЗМІ і громадські активісти неодноразово висвітлювали діяльність Татькова і Ємельянова, але незважаючи ні на що їм вдалося втекти не тільки від кримінальної відповідальності, але навіть і від люстрації. Відразу після Майдану двох "донецьких" понизили до звичайних суддів, але не звільнили.

Як вказує "Обозреватель", журналісти зацікавилися особою подружжя пана Ємельянова. Вона була депутатом Донецької міськради, який 1 березня 2014 року підтримав сепаратизм на Донбасі і проголосував за так званий "народний референдум". Як вказували ЗМІ, суддя Ємельянов і його покровитель Татьков спокійно займаються бізнесом в зоні АТО і виносять рішення на користь компаній, підозрюваних у фінансуванні бойовиків.

А влітку минулого року сайт "Остров" розповів, що давній соратник Татькова і Ємельянова, донецький адвокат Руслан Браславський допомагає "меру" окупованої столиці Донбасу Ігорю Мартинову міняти керівництво тамтешніх підприємств. Схема проста: перевірка небажаних суб'єктів КРУ, компромат і відставка. "Острів" нагадав, що громадянин Браславський займався розробкою "конституції ДНР". Ця діяльність пані Ємельянової і пана Браславського досі не зацікавила українські спецслужби, констатує "Обозреватель".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme