Вадим Денисенко: Кириленко – фрік. На його заяви не треба звертати увагу

Народний депутат від фракції "Блок Петра Порошенка" Вадим Денисенко прокоментував одіозну заяву В’ячеслава Кириленка, віце-прем’єра та міністра культури

Вадим Денисенко: Кириленко – фрік. На йо…

Нагадаємо нещодавно віце-прем’єр – міністр культури В’ячеслав Кириленко в ефірі Українського радіо поскаржився на те, що в бюджеті цього року дуже сильно збільшили видатки на закупівлю україномовних книжок для бібліотек.

В інтерв’ю depo.ua народний депутат Вадим Денисенко прокоментував цю одіозну заяву.

- В'ячеслав Кириленко боїться, що 42 мільйони на закупівлю книг для бібліотек – це непідйомний груз для міністерства. Чи насправді у нас немає стільки книг, щоб закупити для бібліотек?

- Це питання треба розділити на частини. Перша – прозорість закупівель і друга – чи є стільки книг. Вічна проблема закупівель – це те, які книги закуповуються і по якій ціні. На жаль, відбір книг відбувається без залучення експертного середовища і виникає маса запитань до їхньої якості. Міністерство не працює з експертним середовищем, яке має саме формувати список книг. Але це одна частина проблеми. Друга – чи можна освоїти 42 млн.грн.? Теоретично – Кириленко правий. Є велике питання, чи є стільки достойних книжок. Якщо ж говорити про практичні речі, то нам давно треба думати не просто про закупівлю книг, а про створення безкоштовної електронної бібліотеки української книги. Саме це дасть куди більшу популяризацію української книги, ніж розподіл грошей між видавництвами. Потрібно терміново внести поправки в бюджет і 15-17 мільйонів залишити на закупівлю для бібліотек, а інші гроші передати на оцифрування і виведення в вільний доступ тисяч томів україномовної книги. А говорити, що нам дали забагато грошей на українську книгу – це повна профнепридатність міністра.

- Міністерство культури говорить про популяризацію української книги. Це панацея для книговидавництва?

- 20 років у нас іде дискусія про те, чи треба більше видавати книжок, якщо 80% тиражів продається на ярмарках. Але популяризація книги не матиме жодного значення, якщо у нас дві третини населення не читає нічого. Перш ніж говорити про популяризацію книги, треба говорити про популяризацію читання. Завдання міністерства – розробити систему популяризації читання, яка дозволить збільшити за наступні 2-3 роки, бодай на 10% кількість тих, хто регулярно читає книги. Нехай це будуть жіночі романи, низькосортні детективи, слабеньке чтиво. Але саме це стане рушієм ринку книговидавництва та е-бібліотек. А без такої програми ми і далі будемо ходити по кругу, коли великі тиражі не продаються, а не продаються, бо нема де продавати.

- І все ж, що зараз робити з заявою Кириленка про книги?

- Кириленко – фрік. На його заяви не треба звертати увагу. За два тижні буде нове керівництво мінкультури і це питання буде вирішено

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme