У США «зняли капелюх» перед Україною за відмову від ядерної зброї

Відмовившись від ядерної зброї, Україна відіграла провідну роль у процесі скорочення ядерного арсеналу в усьому світі

У США «зняли капелюх» перед Україною за…

Про це в Києві сказала заступник держсекретаря США з питань контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Роуз Геттемюллер, передає «Укрінформ».

«Я вважаю, що роль України як лідера в режимі нерозповсюдження ядерної зброї привела безпосередньо до успіху, який ми змогли досягти в подальшому зменшенні ядерного озброєння і роззброєння за останні 20 років... Я знімаю капелюх перед Україною», - сказала вона.

Геттемюллер зазначила, що в процесі роззброєння також зіграли важливу роль Білорусь та Казахстан.

Водночас, на її думку, рішення України про відмову від ядерної зброї вірне, незважаючи на агресію Росії.

«Як фахівець з ядерних стримуючих чинників я вважаю, що ці стримуючі фактори не були б стабільними протягом 20 років. Ми були б у постійній кризі й не тільки між Україною та Росією, а в усій Євразії, в тому числі за участю інших країн», - пояснила Геттемюллер.

Вона додала, що порушення Росією її зобов'язань у сфері безпеки отримало сильну відповідь від США та ряду інших міжнародних гравців.

«Використовуючи санкції, щоб дійсно чітко зазначити, що коли країни не дотримуються своїх міжнародних зобов'язань, тоді вони мають заплатити за це ціну, достатньо велику ціну», - сказала Геттемюллер.

Нагадаємо, що в 1994 році Україна відмовилася від ядерного арсеналу, що дістався нашій країні після розвалу СРСР. Натомість було підписано Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Міжнародна угода була укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією. Щоправда, в самій угоді немає пунктів, що гарантують Україні безпеку й територіальну цілісність.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme