В ООН перемир'я на Сході України визнали крихким

В доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) по ситуації в Україні констатується, що перемир'я стає все більш крихким, щодня надходять повідомлення про перестрілки, артилерійські обстріли і зіткнення
В ООН перемир
В ООН перемир'я на Сході України визнали крихким

Про це пише УНН, передає ДеПо.

Однак у доповіді зазначається, що інтенсивність бойових дій на сході України значно зменшилася завдяки угоді про припинення вогню. Незважаючи на це, цивільні особи і військові як і раніше щодня гинуть.
У деяких районах, наприклад, в Луганську, ситуація залишається досить спокійною, в той час як інші стають ареною більш активних зіткнень і бойових дій. У числі останніх називається аеропорт Донецька, населені пункти Дебальцеве, Донецьк, Горлівка, Іловайськ, Первомайськ, Щастя, де жителі потрапляють під «перехресну стрілянину і перехресні артобстріли».

Всього з моменту укладення угоди про припинення вогню і до 13 вересня на сході України ООН нарахувала 49 українських загиблих військових , ще 242 - поранених.

Також в документі зазначено, що в результаті боїв на сході країни зруйновані 4,5 тисячі житлових будівель, 4,7 тисячі об'єктів енергетичної інфраструктури та водопостачання. Не працюють 32 лікарні. В цілому, за даними ООН, більше п'яти мільйонів людей проживають в регіонах сходу країни, безпосередньо порушених бойовими діями.

Як повідомляв ДеПо, за даними ООН на початок жовтня, під час збройного конфлікту на Сході України загинуло 3627 осіб, ще 8447 отримали поранення.

Loading...
Loading...