У Клімкіна довели, що Шокін їм погрожував (ДОКУМЕНТИ)

Міністерство закордонних справ надало документальне підтвердження того, що генеральний прокурор Віктор Шокін надсилав до них лист з погрозами

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

Копії документів, які не містять грифів обмеженого доступу, журналісти отримали через запит про надання публічної інформації, який був надісланий минулої п’ятниці.

Варто зазначити, що ідентичний запит було спрямовано на адресу Генеральної прокуратури, але там не виконали вимоги закону "Про доступ о публічної інформації" і наразі не надали жодної відповіді на наш запит.

Нагадаємо, лист Шокіна на ім’я міністра Павла Клімкіна був надісланий через дії МЗС на виконання Плану дій візової лібералізації з Євросоюзом.

Як свідчить документ, наданий МЗС, Шокін впевнений, що міністерство діє "не з метою виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму, а на дискредитацію органів державної влади та конкурсу на зайняття адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі".

У своєму листі Шокін стверджує, що у діях МЗС "вбачаються ознаки правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органів державної влади", і інформує, що ГПУ має намір "прийняття рішення про наявність в їхніх (працівників МЗС) діях складу кримінальних правопорушень".

Крім того, у відповіді міністра закордонних справ Павла Клімкіна на лист генпрокурора Віктора Шокінa сказано, що зміни у процесі створення антикорупційної прокуратури є одним з "ключових завдань" України, без виконання якого ЄК гарантовано не надасть позитивний висновок щодо можливості скасування віз для України.

У МЗС нагадали, що від кінця серпня до початку жовтня Україну відвідало п’ять оцінювальних місії ЄК, які проводили зустрічі, зокрема, з представниками Генеральної прокуратури, і на їх відповідях ґрунтується перелік рекомендацій, які Україна має виконати на шляху до встановлення безвізового режиму.

У листі до Шокіна Клімкін нагадує, що ключові претензії Брюсселя стосуються, зокрема, сфери відповідальності ГПУ.

Нагадаємо, раніше було оприлюднене документальне підтвердження того, що ЄС вважає неприйнятно високим вплив генпрокурора Шокіна на формування Спеціальної антикорупційної прокуратури, яка за законом має бути повністю незалежною від ГПУ.

Серед ключових завдань у цьому контексті наші колеги називають створення оперативних і незалежних Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, спеціального підрозділу для координації розслідувань щодо відмивання коштів та фінансування тероризму.

"Невиконання чи неповне виконання Україною пріоритетів,... може поставити під загрозу можливість ухвалення позитивного висновку Європейської Комісії про завершення виконання Україною Плану дій, що унеможливить оприлюднення ЄК рекомендації про запровадження безвізового режиму поїздок для українських громадян. Саме тому увагу МЗС сконцентровано на забезпеченні повного виконання згаданих пріоритетів і рекомендацій експертів", - йдеться в листі за підписом міністра.
В Єврокомісії пропонують, зокрема, замінити "четвірку Шокіна" у комісії з обрання керівництва САП, а також змінити кваліфікаційні вимоги до антикорупційних прокурорів.

У ГПУ вже заявили, що не мають намір виконувати дії, необхідні для скасування віз для українців.

Копії документів можна подивитись ТУТ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme