В ЄС засумнівалися, чи потрібно Україні «Мінправди»

У Європейському союзі сумніваються щодо доцільності створення Міністерства інформаційної політики в Україні

В ЄС засумнівалися, чи потрібно Україні…

Про це на прес-конференції заявив керівник відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргис Вільчінскас, передає ДеПо з посиланням на РБК-Україна.

Він зазначив, що політичні та економічні реформи в Україні неможливі без встановлення свободи слова, плюралізму, відкритого діалогу влади і суспільства.

«Тому свобода медіа відіграє в цьому процесі головну роль. ЄС вже інвестував не один мільйон євро для реформування та створення європейських стандартів у сфері медіа. Природно, ще знадобиться час для інсталювання цих стандартів», - заявив він.

Що стосується новоствореного в Україні Міністерства інформації, то він зазначив, що «якщо це міністерство допоможе і забезпечить розвиток медіа-ринку, гарантуватиме чесну конкуренцію на ринку, то це можна обговорювати як інструмент. Але виникає питання: скільки коштуватиме це міністерство для бюджету? Чи є цей інститут ефективним».

При цьому Вільчінскас підкреслив, що «ЄС солідарний з Україною в процесі не тільки військового наступу, але інформаційної війни з РФ»: «Ситуація в Криму і на Донбасі, природно, ускладнюється ситуацією зі свободою слова, роботою журналістів. ЄС і далі буде підтримувати Україну у встановленні демократії і свободи слова».

Раніше ДеПо повідомляв, що, за словами міністра інформації Юрія Стеця, його міністерство буде розміщуватися на території вже існуючих міністерств, і не буде орендувати машини для співробітників. Також міністр має намір користуватися грошима меценатів. Також передбачалося, що до складу міністерства увійдуть не більше 20 співробітників.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme