Український дипломат порушив питання Сущенка у ЮНЕСКО

Для розв'язання проблеми незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та м.Севастополь та забезпечення дотримання прав і свобод людини потрібне об'єднання міжнародних зусиль

Про це на пленарному засіданні 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО заявив представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО, заступник міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця, передає Depo.ua.

"Створення механізму ефективного моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим - це не внутрішня проблема України і не двостороння українсько-російська проблема, це показник спроможності ЮНЕСКО адекватно реагувати на найскладніші виклики сучасності", -  кажуть у відомстві.

Глава української делегації навів численні факти порушення прав людини на тимчасово окупованій території Кримського півострова, незаконного вивезення за межі України археологічних знахідок та творів мистецтва, зокрема картин І.К.Айвазовського з колекції Феодосійської національної галереї.

Представник України у Виконавчій раді ЮНЕСКО наголосив на тому, що збереження культурної спадщини та забезпечення прав національних меншин і свободи прямо належать до компетенції ЮНЕСКО і закликав країни-члени Організації адекватно відреагувати на порушення з боку Росії.

Крім того, з урахуванням ситуації навколо незаконно затриманого на Росії українського журналіста Романа Сущенка заступник міністра закордонних справ України окремо звернувся до свого російського колеги, Постійного представника Росії при ЮНЕСКО Олександра Кузнецова з проханням передати російським правоохоронним органам вимогу України негайно звільнити українського кореспондента та припинити ганебну практику переслідування і залякування журналістів.

200-та сесія Виконавчої ради ЮНЕСКО проходить з 4 по 18 жовтня у Парижі. За її результатами Україна очікує конкретних кроків з боку Секретаріату Організації у реалізації попередніх рішень Виконавчої ради щодо запровадження постійно діючого моніторингового механізму ЮНЕСКО для спостереження за ситуацією в окупованому Криму.

Нагадаємо, що 30 вересня у Москві був затриманий за підозрою у шпіонажі паризький кореспондент інформагентства "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію. У ФСБ стверджують, що він на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави". В ГУР уже спростували ці звинувачення

7 жовтня Сущенку офіційно висунули звинувачення у шпигунстві

Верховна Рада узвалила заяву до парламентів світу з проханням тиснути на Росію задля звільнення затриманих там українських журналістів

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme