Україна вдарила санкціями по Барнаулу

Список санкцій у нас вийшов поважний. Майже чотири сотні фізичних, і більше сотні юридичних осіб - це вам не жарти. Більше, ніж у США з Європою

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Україна вдарила санкціями по Барнаулу…

Правда, трохи припізнилось наше керівництво з санкціями - місяців так на десять-дванадцять, але нічого страшного. Буває. Краще пізно, ніж ніколи.

Злі язики в соцмережах, звичайно, натякають, що і з кількістю все не так ідеально, і розповідають про всілякі там "Трансаеро", які вже, насправді, "Аерофлот" - але це, звісно, подробиці. Якщо санкційний список готувати рік з гаком, то немає нічого дивного в тому, що якісь компанії чи індивіди можуть і не дожити. Світ мінливий.

Втім, низька якість підготованих списків - це даність, до якої українцям не звикати. У нас тут не США, де схеми російських компаній по обходу санкцій через підставні компанії моніторяться і руйнуються замалим не в режимі реального часу.

Цікавіше - інше. Якщо взяти, наприклад, списки банків, які потрапили під санкції, пересічного читача може охопити щире здивування.

У санкційних списках є "Джаст Банк" і "Маст-Банк", є БайкалБанк і Аделантбанк. Є Банк Північний морський шлях і банк Північний кредит(з міста Вологда). Та що там - є навіть Тальменка-банк. Це з Барнаулу, якщо хтось не знає.

Але скільки не проглядати довгі списки - чомусь ніяк не вдається знайти чогось знайомого і повсякденного. Приміром, російського ВЭБа. Котрий Внєшекономбанк. Рівно як і його української "доньки" в особі Промінвестбанку. Немає, звичайно, Сбєрбанку Росії. Немає Альфа-банку, ВТБ банку, БМ банку, банку Петрокоммерц-Украина. Немає, по великому рахунку, майже нікого з тих російських фінустанов, які реально працюють в Україні. Можливо, жодна з цих фінансових установ не пускала жодної людини, пов'язаної з сепаратистами, навіть на свій поріг. Хотілось би вірити. Але щось не виходить.

Звичайно, можна припустити, що санкції проти банків з російським капіталом, частка активів яких в українській фінансовій системі перевищує 10%, можуть виявитись фатальними для нашої банківської системи. Може, й так - хоч і до цього питання слід було б залучити експертів.

Але в такому разі - навіщо влаштовувати відвертий цирк з російськими провінційними фінансовими установами, менеджмент яких, ймовірно, дізнається про санкції з газет - і тільки здивовано усміхнеться? Для досягнення високих цифр у повідомленні про "санкційний удар"?

Іншим цікавим моментом стало включення до санаційного списку журналістів. Ні, з російськими "розіп'ятими хлопчиками" особливих питань не виникає. Але попадання до списку трьох журналістів ВВС вимагало як мінімум більш ретельної відповіді на питання "за що?". Звичайно, можна припустити, що Стів Росенберг, Емма Уеллс і Антон Чичеров скоїли щось зовсім-зовсім жахливе і при тому відоме тільки українським спецслужбам. Але навіть в такому випадку варто було на це щось бодай натякнути. В іншому разі заборона на в'їзд журналістам, які представляють ВВС, і значна частина репортажів надмірними симпатіями до сепаратистів не страждає, виглядає, м'яко кажучи, не надто гарно і не надто розумно.

При тому не можна сказати, що санкційні списки - це повний і беззаперечний політичний провал. Зокрема, при їх укладенні хтось непогано "відпрацював" довколарелігійних поплічників терористів, всі ці фонди "святителя Тихона", "Новомучеників і сповідників Христових" і т.д. Це чи не вперше наша держава всерйоз взялась за російські "політично-православні" кола. Доречною виглядає і заборона на в'їзд до України стосовно європейських лобістів Путіна, різномастих грецьких комуністів та італійських правих.

Проте непорозуміння з західними журналістами, а також погоня за "надоями і урожайністю" кількісних показників в економічному блоці - за умов відсутності рішучості вдарити по російських грошах в Україні справляють вельми неприємне враження. Спричинене, вочевидь, тим, що прочитавши списки "підсанкційних" російських структур, українські громадяни можуть злегка запідозрити, що їх мають за ідіотів. Що навряд чи сприятиме зростанню довіри між владою і народом. Хоча песиміст в цьому місці міг би сказати, що і в такому сценарії нічого страшного немає. Важко вбити чорного кота в темній кімнаті. Особливо якщо його там майже немає.

Читайте також: По кому вдарили українські санкції (ПОВНИЙ СПИСОК)

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme