Україна платить за захист Європи: Яресько пояснила, чому ЄС повинен допомагати Україні

Міжнародна спільнота має надати Україні фінансову допомогу, аби підтримати її у боротьбі за основоположні гуманітарні цінності

Про це в інтерв’ю телеканалу France 24 розповіла міністр фінансів Україна Наталія Яресько, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ця допомога - розподіл тягаря. Україна несе тягар воєнних витрат, платить за захист Європи та її основоположних принципів, на яких Європі вдавалося комфортно жити після завершення Другої світової війни – Гельсінські принципи територіальної єдності та суверенітету", - сказала Яресько.

За її словами, Україна платить за це дуже високу ціну, 2як людськими життями, так і територією і фінансовими ресурсами".

"Ми просимо наших партнерів про підтримку. Не безоплатну допомогу, а підтримку кредитами, що дозволять подолати нинішній складний період", - наголосила міністр фінансів.

Вона також нагадала, що багато країн вже внесли свій вклад у підтримку України та продовжують це робити.

"Ми вже почули про виділення США додаткових кредитних гарантій на млрд, очікуємо .8 млрд. від ЄС, 500 млн євро від Німеччини, Японія оголосила про фіскальний пакет на 0 млн. Ми по-троху накопичуємо необхідні фінанси, але хотіли б просуватися у цьому питанні швидше", - підсумувала Яресько.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада