У Росії стверджують, що Рогозін з’явився на Шпіцбергені заради безпеки

У Росії пояснили "логістичними причинами" і вимогами безпеки зупинку в минулі вихідні свого віце-прем'єр-міністра Дмитра Рогозіна на норвезькому архіпелазі Шпіцберген

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на INTERFAX.RU.

"Використання архіпелагу для поїздки н "Північний полюс-2015" було обумовлено причинами суто логістичного порядку та вимогами авіаційної безпеки у високих широтах. Ця обставина видається абсолютно природною, і можна було б розраховувати на його розуміння норвезької сторони в дусі партнерства в Арктиці, яке досі завжди проявлялося Норвегією", - йдеться в коментарі офіційного представника МЗС РФ Олександра Лукашевича.

Відвідування архіпелагу російським віце-прем'єром викликало негативну реакцію в Осло у зв'язку з тим, що Рогозін входить до списку санкцій ЄС. Він також очолює комісію з питань розвитку Арктики і приїхав для участі у відкритті дрейфуючої станції "Північний полюс-2015".

Як повідомляв depo.ua, на видіхних віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін, попри заборону на видачу йому віз, з'явився у Норвегії та відвідав архіпелаг Шпіцберген на своєму шляху до Північного полюса у складі експедиції. У свою чергу МЗС Норвегії заявив, що просить від російської сторони пояснень через поїздку заступника голови уряду РФ на Шпіцберген. Також МЗС Норгвегії розгляне посилення правил на в'їзд, які торкатимуться архіпелагу.

Loading...
Loading...