У Раді хочуть заборонити обіймати посади громадянам Росії

У Верховній Раді зареєстровано законопроект (№4113), що передбачає заборону обіймати державні посади громадянам України, які мають також паспорти країни-агресора

Як повідомляє  depo.ua з посиланням на прес-службу партії "УДАР Віталія Кличка", автори документа вважають за необхідне заборонити обіймати важливі державні посади людям, які крім українського паспорта мають ще громадянство країни-агресора. 

"Працюючи, наприклад, на посаді судді, міського депутата чи прокурора, така людина може завдати значної шкоди національним інтересам України", - наголосив один зі співавторів документа, заступник голови парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

За його словами, законодавство України не визнає правових наслідків подвійного громадянства. Тому особи, у яких крім громадянства України є громадянство країни-агресора, можуть бути державними службовцями, депутатами всіх рівнів, суддями та співробітниками правоохоронних органів, маючи при цьому допуск до конфіденційної інформації, а часом і до державної таємниці.

Він зазначив, що законопроект спрямований на захист національних інтересів.

"В ньому ми чітко визначили перелік посад, заборонених обіймати людям з таким подвійним громадянством. За порушення відповідної вимоги передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі до трьох років", - наголосив Алєксєєв.

При цьому він зауважив, що про жодні утиски прав росіян, про що написали деякі російські ЗМІ, не вивчивши текст законопроекту, не йдеться.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

 

Loading...
Loading...