У Порошенка закінчилися губернатори

У п'яти областях України вже по кілька місяців працюють виконувачі обов'язків губернаторів. depo.ua дізнавався експертів, у чому причина такої дивної кадрової політики президента

У Порошенка закінчилися губернатори…

У Запорізькій, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях порожніють губернаторські крісла. Рекордсменом за тривалістю роботи з приставкою «в.о.» є представник Чернігівської області, депутат облради Сергій Журман, який «на пташиних правах» керує ОДА з 19 вересня, після того як указом президента був знятий Володимир Івашко. Багато хто очікував, що одразу після цього вийде новий указ - вже про призначення нового голови. Але не так сталося як гадалося: жителі Чернігівської області вже більше чотирьох місяців живуть без повноцінного губернатора. Трохи менше - з 29 вересня - без губернатора живе Хмельницька ОДА. Після звільнення Леоніда Пруса на посаді в.о. працює Олександр Симчишин - «свободівець» і депутат Хмельницької міської ради.

Одночасно з 29 жовтня залишилися без голів Запорізька та Чернівецька область. Так, Валерія Баранова, який пішов, замінює Григорій Самардак, у минулому керівник «Індустріалбанку», пов'язаного із запорізьким бізнесменом Ігорем Дворецьким. У Чернівецькій області в.о. трудиться Роман Марчук замість Романа Ванзуряка. Цікаво, що Марчук з 2012 по 2014 рік був помічником-консультантом саме у Ванзуряка. Тому звільнення останнього залишається не надто зрозумілим.

І нарешті останнім «безхазяйним» регіоном стала Тернопільська область. Там замість «свободівця» Олега Сиротюка з 28 листопада в.о. губернатором є Іван Крисак, колишній голова Держкомзему області та нинішній депутат Тернопільської районної ради (навіть не обласної) від «Батьківщини».

Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ, політолог: президенту не треба ділитися кадровим «пирогом» з Яценюком

Я думаю, що це пов'язано зі стилем управління президента. Глава держави довіряє тим людям, яких знає давно. І цим він обмежує свою лавку запасних. Якщо ми подивимося на його призначення, то це люди, або пов'язані з ним бізнесом чи перебуванням у «Нашій Україні», або роботою в парламенті. Тому людей, яким довіряє президент, не вистачає для того, щоб закрити всі необхідні посади.

Тут є й інший момент: питання узгодження кандидатури голів ОДА з Кабміном. Це означає, що президенту потрібно ділитися кадровим «пирогом» з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком. У такому випадку краще мати виконувачів обов'язків - і в такому випадку ніхто президенту не заважатиме. Він їх сам може призначати і звільняти.

Губернаторство зараз - це далеко не те, що було при Януковичі. Якщо раніше губернатор був цар і бог, то тепер він повинен діяти з оглядкою на громадські організації, депутатів, і його автономність є досить умовною. І якщо людина є виконувачем обов'язків губернатора, то вона абсолютно залежить від президента - сьогодні він її поставив, а завтра - звільнив.

Олександр ПАЛІЙ, політолог: Було б добре, щоб президент призначив на посади губернаторів авторитетних людей

Президент дуже акуратно ставиться до кадрових призначень і, як правило, призначає тих людей, яких він знає особисто. Зараз склалася ситуація, при якій є велика кількість посад, потрібно робити багато призначень, а він не знає особисто такої кількості людей.

З іншого боку, я не бачу в цьому проблеми в питанні управління: президент здійснює контроль і роботу в тій чи іншій області через в.о. губернаторів, заступників. Хоча, звичайно, було б добре, щоб президент призначив на посади губернаторів авторитетних людей, які можуть організувати громаду, це було б набагато корисніше. Можливо, президент зараз саме і шукає таких авторитетних людей.

Костянтин МАТВІЄНКО, політолог: У президента - дуже коротка лава запасних

Я б говорив про відсутність кадрової політики президента. Ті пропозиції, які він робить, такі як Валерія Гонтарева і Валерій Гелетей, не відповідають сучасним вимогам країни. У президента - дуже коротка лава запасних, дуже обмежений кадровий маневр. У нас досі дуже багато вакантних посад у посольствах інших країн, районних державних адміністраціях тощо. Це одна з причин, через яку регіони можуть втратити керованість.

Фото: УНІАН, open.ua

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme