У Меркель сподіваються, що Трамп чув про Будапештський меморандум

Нова адміністрація Сполучених Штатів Америки має правильно оцінити ситуацію з Росією і брати до уваги Будапештський меморандум

Про це повідомив голова департаменту зовнішньої політики, політики безпеки і закордонної допомоги відомства федерального канцлера Крістоф Хойсген, передає Depo.ua з посиланням  на "Украінформ".

"Сподіваюся, Трамп чув про Будапештський меморандум, та обіцянки, які Росія давала Україні у відповідь на виведення з її території ядерної зброї, гарантуючи її суверенітет.  Трамп повинен знати, що Путін не дотримав обіцянки. Трамп повинен подивитися і подумати, чи добра це ідея – працювати (з Путіним, - ред.) як ні в чому не бувало, ігнорувати порушення правил", - сказав Хойсген.

Він підкреслив, що в Німеччині "звичайно є зацікавленість у тому, щоб США і Росія добре порозумілися і вирішували актуальні питання".

За словами Хойсгена, важливим тут буде саме зміст майбутнього співробітництва між Білим домом і Кремлем.  Він не виключає, що, навпаки, може відбутися заморожування стосунків між США і Росією.

Говорячи про курс самої Європи і Німеччини щодо Росії, Хойсген не погодився з тим, що він "жорсткий", а вважає його "відповіддю на атаку на територіальний суверенітет європейської країни", який був гарантований якраз Будапештським меморандумом.

"Європа не відступиться від цієї політики, запевнив він. Він нагадав, що Україна свого часу зробила саме те, за що виступає Європа - за скорочення ядерних озброєнь. Росію це не зупинило, і це повинно було мати свої наслідки", -  наголосив політик.

Хойсген нагадав про саміт "нормандської четвірки", який відбувся майже місяць тому в Берліні, під час якого опосередковано обговорювалося і питання санкцій. Якщо буде виконання Мінських угод в частині деескалації та виведення російський військ з Донбасу, санкції будуть зняті, сказав радник Меркель. Але водночас він зауважив, що за інформацією ОБСЄ перемир'я на Сході України так і немає, фіксуються сотні порушень щодня.

"Тому на цьому етапі не бачу, чому ми повинні змінювати наш курс тут", - констатував Крістоф Хойсген.

Водночас він вважає важливим "тримати канали контактів з Росією відкритими".

"Якщо буде найкраща атмосфера для переговорів з росіянами, може ми і зможемо дійти політичного вирішення, тут немає військового рішення», це стосується і України, і Сирії, - каже Хойсген.

Довідка. Після розпаду СРСР Україна успадкувала третій у світі після США і Росії ядерний арсенал, котрий вважається гарантом недоторканості держави. Він налічував 1240 боєголовок у 176 МБР.

16 листопада 1994 року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Згідно з  Будапештським меморандумом, Україна зобов'язалась повністю її позбутися, використовуючи надалі атомну енергію винятково у мирних цілях. В обмін на це найбільші ядерні держави  - CША, Велика Британія і Росія - зобов'язалися допомагати Україні в разі нападу на неї, зокрема скликати екстрені засідання СБ ООН, однак не гарантували фізичного захисту від агресора.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme