У Криму судять фермера через український прапор на будинку

У суді селищі Роздольне на півночі Криму триває судове засіданян у кримінальній справі проти 44-річного українця Володимира Балуха, якого почали репресувати після того, як він не захотів зняти зі свого будинку прапор України

В грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир вивісив на даху свого будинку український прапор, який залишився й після анексії Криму Росією, повідомляє depo.ua з посиланням на "Новую газету".

"Це приєднання я не визнаю. Навіть паспорт російський собі не став робити. Намагався жити, як раніше: обробляв свої 45 гектарів пшениці та вівса й продавав", – сказав кримчанин.

Він пояснив, що зібраного врожаю вистачає тільки на життя.

У квітні 2015 року до нього в будинок вперше прийшли ФСБшники, Володимир був у цей час у друзів і вирішив сховатися, за 11 днів повернувся додому.

За 10 днів силовики були у його матері 4 рази: її будинок перетрусили. Прапор зірвали.

Дружина повідомила Володимиру, що його підозрюють у крадіжці запчастини до трактора. За версією слідства, про крадіжку Балух нібито сам розповів в пельменній за чаркою випадковій людині.

Наступного разу до нього прийшли вже за півроку – 14 листопада. Тепер його звинуватили у крадіжці автомобіля ВАЗ, про що він нібито знову ж розповів в пельменній.

Слідчі увірвалися до нього в будинок.

"Почали бити: по нирках і по голові. Два рази по голові вдарили явно не рукою. Я обм'як. Витягли зі спальні в кальсонах і матросці. У коридорі засунули в калоші і потягли до машини. Там поклали на заднє сидіння. А я відчуваю, що руки сильно наручниками стягнули. Попросив: "Послабте хоч наручники". І вони послабили ось таким чином: витягли з машини, кинули на землю, і один поставив мені ногу на голову, а два інших щось з наручниками зробили і стало легше", - розповів Балух.

Обшук у його будинку ні автомобіля ВАЗ-2106, ні навіть слідів від нього не виявив.

В результаті справу порушили за статтею 319 КК РФ "Образа представника влади": покарання за неї не жорстке — до року виправних робіт, а ось довести невиннуватість — практично неможливо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme