У Клімкіна заявили про деструктивну позицію Росії у питанні безпеки для СММ ОБСЄ

На 1143-му засіданні Постійної ради ОБСЄ 27 квітня було схвалено "Декларацію на підтримку СММ ОБСЄ в Україні внаслідок трагічного інциденту, що стався 23 квітня"

Представники Російської Федерації при цьому перешкоджали внесенню до цього документа важливих для безпечної роботи Місії елементів, повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу МЗС.

"Через традиційно деструктивну позицію російської сторони схвалений документ, на жаль, позбавлено важливих для безпечної роботи Місії елементів – всебічного засудження як будь-яких залякувань, нападок та атак на адресу СММ ОБСЄ, так і навмисного створення перешкод для виконання спостерігачами своєї роботи, включно із обмеженням доступу до тимчасово неконтрольованої Урядом України території", - йдеться в повідомленні.

У "Декларації на підтримку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні" виражається співчуття рідним і близьким загиблого члена патруля СММ, побажання цілковитого одужання потерпілим працівникам Місії і наголошується на необхідності забезпечення повного та безпечного доступу СММ до всієї території України.

Українська сторона активно підтримувала необхідність прийняття Декларації, яка засвідчує рішучу підтримку державами–учасницями ОБСЄ необхідності створення умов для Місії ефективно виконувати покладений на неї мандат.

Крім того, того ж дня у Нью-Йорку делегація Російської Федерації також виявилася єдиною, яка виступила проти схвалення запропонованого Україною і США проекту заяви Ради безпеки ООН для ЗМІ.

"Усі спроби української делегації знайти компромісне рішення незмінно зіштовхувалися з категоричним неприйняттям з боку РФ, яка обрала тактику затягувань і внесення заздалегідь неконструктивних правок", - наголосили в МЗС.

У міністерстві наголосили, що Україна продовжить підтримувати СММ ОБСЄ у її діяльності, що має сприяти імплементації мінських домовленостей, припиненню агресії РФ проти України та відновленню територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Нагадаємо, 23 квітня один співробітник СММ ОБСЄ загинув та ще один отримав поранення в результаті підриву автомобіля місії в районі окупованого села Пришиб Слов'яносербського району.

Зазначимо, що це село перебуває під контролем "ЛНР" з моменту початку війни в Україні в 2014 році

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme