У Гройсмана не виключають відкриття КПВВ у Золотому після розведення сил

В уряді не виключають відкриття контрольного пункту в'їзду/виїзду в с. Золоте на Луганщині після розведення сил і засобів, передбачених Рамковою угодою, підписаною у Мінську 21 вересня

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті уряду роз'ясненні Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб щодо Рамкової угоди, передає depo.ua.

У документі нагадується, що визначено три зони розведення підрозділів Збройних сил України та збройних формувань терористів в районі населених пунктів Золоте, Петрівське та Станиця Луганська.

"Розведення сил та засобів відбуватиметься лише на підставі погоджених додатків до Рамкової угоди, які міститимуть детальну інформацію про географічні координати ліній, терміни та особливості відведення. Такі заходи дозволять створити ділянки розведення, що гарантуватиме безпеку як військовим, так і цивільному населенню та збереження важливих об’єктів інфраструктури", - сказано у роз'ясненні .

Як зазначають у міністерстві, угодою передбачено, що, не пізніше ніж через добу після розведення сил, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ вилучить вибухонебезпечні предмети на вказаних ділянках, що, зокрема, може сприяти відкриттю КПВВ в с. Золоте. При цьому вказано, що контрольні пункти в’їзду-виїзду функціонуватимуть і надалі, їхню роботу забезпечуватимуть відповідні формування – Держприкордонслужби, Державної фіскальної служби та інші.

У також роз’ясненні сказано, що СММ ОБСЄ, згідно з домовленостями, здійснюватиме постійне патрулювання та дистанційне спостереження, а у випадку порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення відведення сил може бути призупинено, а військові підрозділи повернуто на попередні позиції.

У міністерстві зазначають, що, згідно з досягнутими у Мінську домовленостями, створення ділянок розведення на Донбасі та початок відведення сил на визначеній території розпочнеться лише після того, як СММ ОБСЄ буде підтверджено повне дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб на кожній з визначених ділянок. Після цього будуть визначені конкретні координати ділянок, відстань та межі відведення сил.

"Також домовленості передбачають, що кількість таких зон безпеки може бути збільшена у майбутньому", - йдеться в роз’ясненні.

Нагадаємо: КПВВ "Золоте" було відкрито 31 березня 2016 р., але він пропрацював лише кілька годин. Така ситуація склалася у зв`язку з постійними обстрілами окупантами даного напрямку і відмовою бойовиків здійснювати зі свого боку пропуск людей і транспорту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme