Тимчук пояснив, чому не довіряє ОБСЄ

Група «Інформаційний спротив» стверджує, що до складу спостерігачів ОБСЄ в Україні входить радник Посольства Росії в Україні

Тимчук пояснив, чому не довіряє ОБСЄ…

Про це повідомив координатор групи «ІС» Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook, передає ДеПо.

За його словами, група «ІС» фіксує й окремі випадки, коли «виникають питання до конкретних громадян Росії з числа нібито «незалежних та об'єктивних» спостерігачів ОБСЄ».

Тимчук нагадав, що в червні 2014 року представники моніторингової місії ОБСЄ відвідали Слов'янськ, який на той момент перебував під контролем бойовиків Гіркіна, щоб «скласти об'єктивну картину стану міста». Ця поїздка стала інформаційним приводом для більшості російських засобів масової інформації, які у своїх сюжетах посилалися на одного з представників моніторингової місії - такого собі Віктора Лихачова.

За словами керівника групи «ІС», тоді його словами ілюструвалася версія про те, що українська армія нібито систематично обстрілює житлові квартали. «Насправді руйнування в Слов'янську були викликані обстрілами самих терористів, що підтверджено безліччю фактів», - зазначив Тимчук, додавши, що «ІС» вдалося встановити, що Віктор Лихачов є старшим радником Посольства Російської Федерації в Україні.

«Про належність Лихачова до посольства РФ свідчить безліч фактів. Наприклад, у травні 2013 року він був викликаний у МЗС України, яке висловило протест у зв'язку з некоректними висловлюваннями генерального консула РФ у Сімферополі Володимира Андрєєва щодо кримських татар... А ще 2006 року він брав участь у круглому столі «Чорне море між Росією та ЄС». У матеріалах круглого столу чітко визначений його статус - старший радник посольства РФ», - зазначив Тимчук.

Він також додав, що чинний співробітник російського посольства одночасно користується всіма повноваженнями міжнародного спостерігача ОБСЄ. «Представник країни, яка анексувала частину української території і розв'язала війну, може вільно пересуватися, відвідувати, у тому числі, військові об'єкти, збирати і передавати інформацію противнику. Скажіть, хтось вірить, що цей «спостерігач» збереже об'єктивність?» - підкреслив координатор «ІС».

Крім того, він нагадав, що 17 серпня 2007 року на одному з українських сайтів вийшла стаття про те, що Віктор Лихачов підозрюється в належності до спецслужб Росії. Тому, на думку Тимчука, цілком може з'ясуватися, що під прикриттям мандата ОБСЄ в Україні працює не просто дипломат, а агент російських спецслужб. «Потрібно коментувати, як це відіб'ється на авторитеті організації? Однією своєю присутністю він здатний помножити на нуль усі зусилля ОБСЄ продемонструвати об'єктивність», - резюмував координатор «ІС».

Нагадаємо, раніше керівництво групи «Інформаційний спротив» відмовилося від співпраці з представниками ОБСЄ та звинуватило місію у співпраці з терористами.

Як повідомляв ДеПо, конфлікт між групою «ІС» і місією ОБСЄ почався після подій 5 листопада: тоді в результаті попадання снаряда на спортивний майданчик біля донецької школи №63 загинуло 2 дітей, ще 3 отримали поранення. 7 листопада в Донецьку попрощалися із загиблими дітьми. Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявила, що обстріл школи в Донецьку 5 листопада вівся з північно-західного напрямку.

У Раді національної безпеки і оборони України вважають обстріл школи спланованою акцією з дискредитації української армії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme