Тимошенко пропонує Садовому включитися у гру Путіна

Вийшовши з коаліції, Тимошенко починає качати ситуацію в країні за раніше озвученим сценарієм, який дуже схожий на план кума Путіна, та закликає Садового йти за нею

Тимошенко пропонує Садовому включитися у…

На наступний день після шоу з відставкою уряду Арсенія Яценюка сталося те, про що говорили одразу після голосування, – партія "Батьківщина" офіційно оголосила про вихід з правлячої коаліції. Крім того, джерела в парламенті доповідають, що найближчим часом аналогічне рішення буде прийняте в партії "Самопоміч", що означатиме розвал коаліції уже де-юре, а це уже прямий шлях до дострокових виборів.

Звісно, з розвалом коаліції президент лише отримує право на розпуск парламенту, і Рада якийсь час зможе існувати і в форматі ситуативної більшості. Але довго так тривати вочевидь не може. Відсутність коаліції, слаба дієздатність або повна недієздатність парламенту; уряд, що остаточно втратив довіру населення і більшої частини парламенту – все це раніше чи пізніше призведе до необхідності виборів.

Власне, сьогодні Юлія Володимирівна повторила фінт свого "радикального" колеги Олега Ляшка, який демонстративно вийшов з коаліції під час попередньої кризи, пов'язаної з голосуванням за президентські зміни до Конституції. Тоді Ляшко випередив інших дрібночленів, а вони йти стежкою Ляшка посоромилися. Тепер в аналогічній ситуації опинилася "Самопоміч", якщо завтра депутати Садового таки вирішать вийти з коаліції, вони сприйматимуться як такі, що йдуть у фарватері Тимошенко. З іншого боку Юлію Володимирівну цілком влаштує, якщо виходити з коаліції "Самопоміч" таки не наважиться. Головне завдання для Тимошенко зараз – це хитати ситуацію до парламентських виборів, яких все одно не уникнути, вийде "Самопоміч" формально з коаліції чи ні.

Тимошенко продовжить свою гру, план якої уже був презентований тиждень тому на спільному заході з Валентином Наливайченком. Цей план, нагадаємо, складається з трьох головних пунктів: нова Конституція на референдумі, відставка Яценюка та позачергові парламентські вибори. Сьогодні Юлія Володимирівна частково повторила ці тези, заявивши про небезпечність для державності "третього Майдану" (хоча всі і так розуміють що на цьому етапі ніякий новий Майдан неможливий), і необхідність "мирного конституційного перезавантаження влади". Вкотре нагадаємо, що "конституційне перезавантаження влади" або Конституція на референдумі - це стара фішка кума Володимира Путіна Віктора Медведчука, янформація про зв'язки якого з Тимошенко час від часу спливає десь у ЗМІ.

Отже після виходу "Батьківщини" з коаліції можна говорити про формування "антияценюківсько-порошенківської" опозиції. І для Тимошенко стоїть завдання стати лідером цієї опозиції. І тут у неї усі козирі в руках. Поки вона головний лідер цієї опозиції. І це не зміниться, але якщо до цієї опозиції приєднається "Самопоміч", адже у команди Садового відсутній яскравий лідер, і ця політсила на всеукраїнському рівні залишається деперсоніфікованою, адже сам Садовий залип у Львові і не перебуває у вирі політичних подій. То ж єдиним конкурентом Тимошенко на цьому полі буде Олег Ляшко, але імідж політичного клоуна, який міцно закріпився за Олегом Валерійовичем, не дуже допомагає, якщо йдеться про перспективи стати лідером нації.

Таким чином, наступні кілька місяців до позачергових виборів, тобто щонайменше до осені, матимемо таку політичну ситуацію в країні: Коаліціярозвалюється, де-факто або де-юре. "Народний фронт" та БПП намагаються максимально потопити одне одного, їх обох топитиме Тимошенко, Ляшко та Садовий. Парламент в результаті буде повністю або частково паралізований, уряд також займатиметься чим завгодно окрім реформ. Як така напівлегітимність влади вплине на ситуацію на фронті, міжнародне становище України, і без того розвалену економіку тощо можна зайвий раз не нагадувати. Усе це тішитиме Путіна та засмучуватиме Захід. Найбільше в цій ситуації політично програє, звісно, БПП та президент. Як програє країна від цього балагану, навіть думати не хочеться.

В той же час своє слово сказав і Міхеіл Сакашвілі, запропонувавши блоку Порошенка вихід з цієї ситуації. За задумом грузинського реформатора, БПП має сам вийти з коаліції, залишивши в ній лише "Народний фронт". За великим рахунком це означає включення прискореного сценарію дострокових виборів. Якщо президентська фракція формально переходить в парламентську опозицію, то наступний логічний крок – призначення позачергових парламентських виборів у відповідності до Конституції – рівно за місяць по фактичному розвалу коаліції. За таких умов вибори відбудуться уже навесні. В такому рішенні є своя логіка, зрештою дуже сумнівно, що БПП щось виграє максимально відтягуючи неминуче.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme