Судді просять Конституційний суд розібратися з законом про люстрацію

Верховний Суд просить Конституційний Суд визначити конституційність низки норм закону «Про очищення влади (люстрацію)»

Судді просять Конституційний суд розібра…

За відповідне рішення на пленумі проголосували 27 з 43 суддів Верховного Суду, передає ДеПо з посиланням на «Українські новини».

Глава Верховного Суду Ярослав Романюк зазначив, що після вступу в силу закону про люстрацію до нього звернулися голови більшості київських районних судів, а також Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, які вважають, що норми закону прямо порушують їхні права і загрожують їхній незалежності .

Романюк вважає, що люстрація в органах влади та в суддівській системі необхідна, але деякі норми закону прямо порушують Конституцію.

Перш за все, відповідно до Верховного Суду, неконституційною є норма закону про звільнення суддів, які під час Євромайдану давали дозвіл на арешт активістів чи які приймали політично вмотивовані рішення про арешт політичних діячів.

Верховний Суд вважає, що люструвати суддів без перевірки їхніх рішень на предмет законності є порушенням Конституції.

Крім того, ці ж судді підлягають звільненню згідно раніше прийнятого закону «Про відновлення довіри до судової системи».

Таким чином, судді понесуть подвійне покарання за свої дії, що є порушенням їхніх прав.

Крім того, пленум Верховного Суду вирішив, що люстрація членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції та керівництва Державної судової адміністрації тільки за те, що вони працювали під час Євромайдану і не звільнилися, є порушенням принципу індивідуальної відповідальності.

Також, на думку пленуму, необхідно перед люстрацією проводити перевірку на предмет того, чи сприяв цей чиновник узурпації влади Президентом Віктором Януковичем чи ні.

Верховний Суд просить КС розглянути своє конституційне подання невідкладно.

В той же час, пленум ухвалив звернення до Президента з проханням ініціювати внесення змін до закону про люстрацію з метою усунення неконституційних норм.
Під час обговорення цього рішення між суддями і присутніми виникали сварки, а суддя Верховного Суду Іван Шицький навіть назвав голосування пленуму сфальсифікованим, оскільки в ньому брали участь 3 суддів, які вже досягли 65 років (граничний вік для судді).

Романюк заявив, що участь цих суддів в голосуванні не суперечить законодавству.

Нагадаємо, закон про люстрацію набрав чинності 16 жовтня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme