Суд щодо Мосійчука програла Рада, а не Генпрокуратура, - Куценко

Суд щодо народного депутата Ігоря Мосійчука програла Верховна Рада, а не Генеральна прокуратура України

 Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко, передає depo.ua.

"Щоб не було політичних спекуляцій, хочу сказати, що Генпрокуратура ніякий суд Мосійчуку не програвала, суд програла Верховна Рада, адже він судився з Верховною Радою щодо процедури зняття з нього недоторканності. Суд прийняв рішення не по суті тих підозр і звинувачень, які Генпрокуратура пред'явила Мосійчуку, а по суті процедури розгляду питання в парламенті. Таким чином, наші звинувачення на адресу Мосійчука з боку прокуратури ніякий суд не розвалив", - зазначив він.

"Ви чули заяву Парубія, де він сказав, що вони вивчать з юристами це питання і будуть думати, як діяти далі. Генпрокуратура з парламентом завершила роботу на етапі внесення подання про дачу згоди на притягнення до відповідальності Мосійчука. Як це Верховна Рада розглядає – Генпрокуратура не втручається", - додав Куценко.

Нагадаємо, Верховний суд України підтвердив рішення Вищого адміністративного суду (ВАСУ) про визнання незаконною постанови Верховної Ради про притягнення нардепа Ігоря Мосійчука до кримінальної відповідальності, його затримання і арешт.

17 вересня 2015 р. Рада дозволила заарештувати Мосійчука після того, як генеральний прокурор України Віктор Шокін показав на пленарному засіданні відео, на якому Мосійчук вирішує ряд питань, що мають відношення до криміналу. Сам Мосійчук заявив, що відео змонтоване і сфабрикована.

17 листопада 2015 р. ВАСУ визнав незаконним і скасував постанову Ради про зняття недоторканності і арешт нардепа Ігоря Мосійчука.

Мосійчук підозрюється у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою"), ч. 2, 3 ст. 296 ("Хуліганство"), ч. 1, 2 ст. 350 ("Погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок"), ч. 1 ст. 376 (Втручання в діяльність судових органів"), ч. 1, 2 ст. 377 ("Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного") Кримінального кодексу України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme