Суд арештував землю екс-нардепа від Компартії Ігоря Калєтніка

Печерський райсуд Києва заарештував 13 земельних ділянок екс-нардепа від Комуністичної партії України Ігоря Калєтніка

Арешт накладено на ділянки загальною площею 26 га в селі Гавришівка Вінницького району в рамках кримінальної справи за фактом одержання неправомірної вигоди і передачі родичам колишнім першим віце-спікером Верховної Ради Калєтніком, передає depo.ua з посиланням на "Наші гроші".

За даними слідства, в 2009 році невідома жінка купила ці ділянки по 100 тис. гривень за кожен і в 2013 році перепродала родичу Калетника у п'ять разів дорожче. При цьому родич Калєтніка з 2002 по 2013 рік отримав лише 176 тис. гривень доходу.

Також повідомляється, що сам Калєтнік в 2001-2014 роках працював тільки в державних органах влади та отримував лише зарплату, проте в 2013 році задекларував понад 90 млн гривень доходів і майже 34 млн гривень доходів дружини і дочок за рахунок подарунків і продажу майна. За даними слідства, батьки Калєтніка подарували йому більше 65 млн гривень.

Центр протидії корупції допускає, що Калєтнік зазначив дані доходи в декларації після переказу на рахунок його дочки в РФ майже 7 млн доларів в середині березня 2014 року, і він намагався їх легалізувати в декларації. На даний момент нікому з фігурантів справи не повідомили про підозру.

За даними Єдиного держреєстру судових рішень, у грудні 2014 слідчі Генпрокуратури отримали доступ до рахунків дружини, кузини і батька Калєтніка у 13 банках. А у грудні 2015-го суд надав їм доступ до акту перевірки Нацбанком банку «Райффайзен Аваль» з питань дотримання вимог валютного законодавства при переказі валюти до Москви у березні 2014 року. Також відомо, що адвокат Калєтніка наприкінці 2015 року подавала заяву про закриття кримінального провадження, та отримала відмову.

Нагадаємо, у грудні 2014 року Ігорю Калєтніку було винесено повідомлення про підозру у фальсифікації підрахунку голосів на засіданні парламенту 16 січня 2014 року. Оскільки Калєтнік втік до Росії, його оголошено в розшук.

Між тим, як з’ясували журналісти, родина Калєтніка продовжує заробляти на бізнесі, оформленому на його родичів та побудованому на державній власності.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...