СС проти ТТ: Як опозиція воює за електоральне поле

Уже найближчим часом політичні війни можуть переміститися в регіони, де опозиційні сили жорстко обливатимуть брудом… інші опозиційні сили

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
СС проти ТТ: Як опозиція воює за електор…

Відчуття подиху осені 2019 року, коли мають відбутися парламентські вибори, спричинило цікаві доцентрові рухи всередині українського опозиційного табору. Опозиціонери почали формувати ситуативні союзи. Утім, дуже ймовірно, що вже скоро це призведе до неминучих конфліктів за право стати головними борцями з владою.

Запуск ініціативи проведення всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі продемонстрував появу на вітчизняному політичному майданчику нового цікавого союзу. Ініціаторами даної піар-кампанії виступили політичні сили Юлії Тимошенко та Олега Тягнибока. У чому полягає інтерес двох "Т"? Референдум референдумом, але, як писав Depo.ua, "Свобода" і "Батьківщина" зараз активно воюють з "Самопоміччю" за електоральну базу. Якщо "тягнибоківці" намагаються послабити партію Садового на заході, то "тимошенківці" хочуть прибрати конкурентів у центрі країни, де їм і так тісно через значну кількість інших політичних гравців, які вважають саме центральну Україну своєю електоральною вотчиною. Вже зараз представники "Батьківщини" помітно топчуться по "Самопомочі", натякаючи на те, що партія Садового – не справжня опозиція. Мовляв, ця партія у Верховній Раді часто голосує за провладні законопроекти. Останнім подібним випадком стала історія з ухваленням закону про енергоринок, який Тимошенко активно критикувала, і за який "Самопоміч" проголосувала…

Проте й "Самопоміч" не сидить склавши руки. Так, варто згадати, що у лютому у Львові відбулася зустріч Андрія Садового з екс-губернатором Одещини, головою "Руху нових сил" Михайлом Саакашвілі та головою "Демальянсу" Василем Гацьком. Тоді ж ними було ухвалене рішення про тісну взаємодію між їхніми політсилами. До цього кола союзників також приєднався голова "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко.

Зрозуміло, що обидві групи друзів за інтересами переслідують спільну меркантильну мету – зараз, коли стало зрозуміло, що жодних дострокових парламентських виборів не буде, спробувати посилитися у власних електоральних базах. А також отримати союзників, які зможуть придушити конкурентів. Умовно кажучи, якщо на Садового напирає Тимошенко чи Тягнибок, їх у відповідь нелінійно цілком зможе вдарити Саакашвілі. І навпаки…

Враховуючи такий стан речей, дуже ймовірно, що опозиційні війни протягом найближчого року стануть повсякденним явищем. І якщо у Верховній Раді це зведеться до обопільних звинуваченнях у співпраці з владою, то на місцях боротьба може бути значно жорсткішою. Справа в тому, що в рай- і облрадах позиції цих політсил часто дозволяє контролювати цілий регіон. Або ж мати локальних союзників на місцях, як у випадку з дружніми відносинами столичної "Батьківщини" з мером Києва Віталієм Кличком, про що Depo.ua вже писав.

З огляду на це, можна очікувати, що саме війни між ситуативними спільниками в регіонах і стануть основною стратегією і спілки двох "Т", і союзу двох "С". Себто, Саакашвілі й Садового. І той хто переможе, зможе розраховувати на право отримати статус головної опозиції в країні…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme