Чи врятують «генерал-губернатори» Донбас

Після недавнього призначення на пост глави Луганської ОДА нардепа, генерала міліції Геннадія Москаля у ЗМІ заговорили про те, що в Донецьку область також поставлять генерала

Чи врятують «генерал-губернатори» Донбас…

У ЗМІ з'явилася інформація про те, що найбільш імовірною кандидатурою на пост губернатора Донеччини є генерал Олександр Кіхтенко, відомий тим, що за часів президентства Віктора Ющенка був командувачем внутрішніх військ.

Зараз він є першим номером в партії «Сила і честь», голова якої Ігор Смешко напередодні був призначений радником президента, головою комітету з питань розвідки при президентові. Водночас нинішній губернатор Сергій Тарута балотується по мажоритарному округу №58 (Жовтневий район Маріуполя) і з високою часткою ймовірності все-таки там буде обраний до парламенту.

Варто відзначити, що недавня українська історія знає ряд випадків призначень силовиків на губернаторські посади. Особливо активно такий кадровий підхід використовувався при Януковичі. Співробітники міліції спеціально призначалися в ти регіони, де могли в потенціалі виникати «заколоти» з боку населення.

Так, главою ОДА Вінницької області був призначений генерал міліції Микола Джига, Київською областю керував генерал-полковник міліції Анатолій Присяжнюк. Кримом заправляв ще один генерал міліції - Анатолій Могильов. Двічі генерали ставали губернаторами в абсолютно чужій для режиму Януковича Львівській області. У грудні 2010 року головою ОДА став генерал-лейтенант міліції Михайло Цимбалюк, але вже в листопаді 2011 року він залишив свій пост. 31 жовтня 2013 року, рівно за місяць до подій на Майдані, губернаторське крісло зайняв одіозний генерал-майор Олег Сало. Однак довго він на своєму посту не протримався...

У той же час задача «генерал-губернаторів» при Порошенку на Сході цілком прозора - забезпечити порядок і безпеку. І, судячи з перших дій Геннадія Москаля в Луганській області, це може виявитися досить ефективним рішенням щодо цих двох областей.

ДеПо поспілкувався з експертами про те, чого очікувати від кадрових призначень на Донбасі. 

Володимир Фесенко: Головною функцією губернаторів Донбасу повинна стати безпека

Такий експеримент над Луганською областю, на мій погляд, поки себе виправдовує. Москаль діє досить рішуче. У чому сенс такого «генерал-губернаторства»? Власне, обидві області знаходяться на військовому положенні. Там потрібен не просто антикризовий менеджер, а губернатор, який зможе вирішувати питання, пов'язані з обороною, завдання організації допомоги військовим підрозділам, забезпечення безпеки території. Тобто серед головних функцій губернатора буде не тільки господарська та адміністративна, а й функція, пов'язана із забезпеченням безпеки. Тому сенс в такого роду кадрових призначеннях в Донецькій і Луганській області дійсно є. Але це не означає, що скрізь треба ставити силовиків. До кожної області повинен бути окремий підхід. 

Віктор Небоженко: Краще б на пости губернаторів Донецької та Луганської областей поставити бойових полковників

Генерали, які працюють в зоні АТО, це нормально. Набагато небезпечніше, коли генерали з'являються в столиці. А генерали, які перебувають на периферії в дуже важливих українських районах, це реакція державної влади на ситуацію в країні. Правда, всі генерали все одно в результаті прийдуть до одного й того ж висновку - влада прогнила. Хоча, звичайно, краще б на пости губернаторів Донецької та Луганської областей ставити нормальних бойових полковників, які змогли б змусити себе слухати. У будь-якому випадку, через пару місяців ці два генерали будуть стогнати від бардака, який вони там побачать.

Фото: Українське фото, lenta-ua.net.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme