Сьогодні Україна оголосить війну «ДНР» з «ЛНР»

Терористи з нетерпінням чекають на ухвалення нового закону про «особливий статус» Донбасу
Сьогодні Україна оголосить війну «ДНР» з «ЛНР»
Сьогодні Україна оголосить війну «ДНР» з «ЛНР»

Сьогодні Верховна Рада має проголосувати за законопроект 2378, яким вносяться зміни до закону про особливий статус Донбасу, як того вимагають мінські домовленості. Суть запропонованих змін доволі проста і вкладається в кілька пунктів:

- головні норми закону про особливий статус (амністія бойовикам, право мовного самовизначення, державна підтримка відновлення інфраструктури, створення загонів народної міліції) починають діяти лише з дня набуття повноважень органами місцевої влади, обраними на позачергових місцевих виборах;

- вибори мають відбутися під спостереженням ОБСЄ та інших міжнародних організацій та за умови «виведення усіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків та найманців з території України» та «недопущення незаконного втручання у виборчий процес, у тому числі з боку незаконних збройних формувань»;

- свободи агітації, забезпечення плюралізму багатопартійності, прозорого підрахунку голосів і т.д.

Очевидно, що подібний розклад аж ніяк не може задовільнити ватажків терористичних банд Донеччини та Луганщини. Власне, вони про це уже відверто заявили, прямо пригрозивши Петру Порошенку поновленням воєнних дій.

«Мінський процес практично перервано, оскільки його основа - закон про особливий статус - по суті скасовується поправками Порошенка. Порошенко... не поважає народ Донбасу, не хоче миру. Значить, отримає війну», - заявив так званий віце-спікер «парламенту ДНР» Денис Пушилин, наголосивши, що законопроект має бути погоджений з «керівниками» як «ДНР» так і «ЛНР».

Таким чином, сьогоднішнє голосування в парламенті може спровокувати нову ескалацію на Донбасі, де і без того перемир‘я залишається вельми умовним. І справа не в тому, що Порошенко хоче війни, він абсолютно щиро бажає як мінімум заморозки цього конфлікту, але запропонований парламенту законопроект про особливий статус - це максимум, який може запропонувати бойовикам офіційний Київ. Будь-які більші поступки будуть вважатися державною зрадою, але й вони жодним чином не гарантують навіть стійкого перемир‘я.

Обидва мінські мирні плани більш ніж переконливо продемонстрували, що керовані Володимиром Путіним терористи використовують угоди про перемир‘я лише для перепочинку, перегрупування сил, щоб з часом нанести новий удар.

Що ж стосується вимоги погоджувати з терористами законопроекти щодо статусу Донбасу, то, цілком очевидно, що тут є дуже мало сподівань очікувати на якесь порозуміння і швидше за все спроби таких переговорів одразу ж зайдуть в глухий кут.
Отже нова ескалація на Донбасі, здається, неминуча, перш за все через те, що її прагне Путін, і будь-які «особливі статуси», на які міг би зголоситися Київ цьому не зарадять.