Сьогодні почали працювати 70 детективів Антикорупційного бюро

З 1 жовтня детективи Національного Антикорупційного бюро приступили до роботи

Про це розповів голова НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю Deutsche Welle, передає depo.ua.

На даний момент набрали близько 70 детективів, хоча планувалося близько 100.

"У нас не було мети відібрати рівно 100. У нас була мета обрати кращих. Те, що у нас зараз 70 детективів, так вирішила громадська комісія. Заявок було подано приблизно 2700. Після іспитів на знання законів, психологічних тестів, перевірки на детекторі брехні залишилося 70. Ми на цьому тижні оголошуємо новий конкурс, хочемо набрати ще не менше 70", - говорить Ситник.

Він зазначає, що всі детективи мають юридичну освіту і дворічний досвід роботи за фахом. "Я впевнений у них. І тут подвійна гарантія. Їх відібрали за безпосередньої участі громадськості. Крім того, у нас зараз створюється управління внутрішнього контролю, главу тільки вибрали, також на відкритому конкурсі. Це якраз така спецслужба, яка на постійній основі моніторитиме спосіб життя детективів, виявлятиме можливі корупційні їх дії", - відзначає глава НАБУ.

За його словами, зарплата детективів складає в середньому 31 тис. грн (приблизно 1500 тис. доларів).

"Це той рівень зарплати, який дозволяє знизити корупційний ризик", - додає Ситник.

За його словами, "під ковпаком" будуть прем'єр-міністр, члени уряду, державні службовці першої-другої категорії, губернатори та їх заступники. "Що стосується суддів, то в разі вчинення ними корупційних правопорушень, вони нам підслідні всі, починаючи від районного судді і до голови Конституційного суду", - сказав він.

"Єдина посадова особа, яка матиме вплив на НАБУ, це антикорупційний прокурор", - заявляє Ситник.

"Швидше за все, прокурор буде призначений до кінця жовтня. Але, це не означає, що 1 жовтня ми не приступимо до роботи. Ми почнемо напрацьовувати певні аналітичні матеріали, і у нас є не тільки детективи, а й управління, де працюють аналітики. Ми також можемо починати збирати досьє на чиновників, які підслідні бюро", - повідомляє він.

Пріоритетними сферами для розслідувань Ситник вважає боротьбу з корупцією у судовій гілці влади і наведення порядку у сфері державних закупівель.

Більше новин читайте на Влада.depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme