НАБУ знайшло порушення у "квартирній позиці" Лещенка

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що нардеп від БПП Сергій Лещенко вчинив адмінопорушення, взявши позику в Олени Притули

Про це він заявив на брифінгу в Києві, передає depo.ua.

"Є низка порушень, що підпадають під визначення адміністративних із ознаками корупції. Договір Лещенка із Притулою є безвідсотковим і укладеним на 10 років. Враховуючи, що на українському кредитному ринку нема реальних можливостей безвідсоткових кредитів, а найнижчим орієнтиром для кредитних ставок є облікова ставка НБУ 15%, існують ознаки отримання Лещенком позики, що не є загальнодоступною. Орієнтовна сума вигоди складає 188 тис у 2016 році і 564 тисяч у кожному наступному році", - сказав Ситник.

За його словами, нардеп неправильно заповнив декларацію про доходи.

"В декларації про майно Лещенко вказував свої місце проживання на вулиці Турівській 18/20, жодного члена родини, які б проживали за цією адресою, Лещенко не вказав. При цьому він вказував депозитні рахунки, якими оперувала його мати, що теж прописана за цією адресою. Таким чином, Лещенко мав включити свою матір в декларацію і декларувати депозити, що були зараховані на її ім’я, тим більше Лещенко визнає, що це були його кошти. Це порушення статті 172 КУПАП – про вимоги фінансового контролю", - додав глава НАБУ, зазначивши, що до адмінвідповідальності Лещенка відомство притягнути не може.

"НАБУ не має компетенції притягувати до адмінвідповідальності – це сфера Нацполіції та НАЗК, матеріали будуть передані саме у ці відомства, які й ухвалять рішення про наявність чи відсутність складу адмінпорушення". - підсумував голова НАБУ.

Нагадаємо, 6 вересня блогер Андрій Дзиндзя поширив інформацію, що нардеп Сергій Лещенко, відомий своєю боротьбою з корупцією, купив квартиру в центрі Києва площею 200 квадратних метрів за 7,5 млн грн.

Сам Лещенко пояснив, що половину грошей він позичив у засновника "Української правди" Олени Притули. Крім того, гроші на купівлю квартири дала його дівчина Анастасія Топольська.

7 вересня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький доручив Національному антикорупційному бюро України перевірити інформацію щодо законності придбання Лещенком цієї квартири

 

 

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...