Антикорупційний прокурор Шокіна людина з "тусовки" керівника НАБУ

Між новим Антикорупційним прокурором та чинним головою Національного антикорупційного бюро виявилися спільні зв’язки

Антикорупційний прокурор Шокіна людина з…

Минулого тижня комісія з обрання Антикорупційного прокурора подала генпрокурору Віктору Шокіну на вибір дві кандидатури - "кіборга" з АТО Максима Грищука і кримського прокурора "в екзилі" Назара Холодницького. Генеральному прокурору вистачило всього кілька діб для того щоб зупинитися на останній кандидатурі.

Щоб зрозуміти, чому саме його, варто враховувати функції обох органів - Антикорупційного прокурора та Національного антикорупційного бюро. Так, Холодницький, як Антикорупційний прокурор, повинен наглядати за Антикорупційним бюро, яке очолює Артем Ситник. Варто зазначити, що у ЗМІ писали, що Ситник під час свої роботи юристом у компанії "Юридичні гарантії" фактично був партнером однієї з одіозних фігур у системі правоохоронних органів - Юрія Гайсинського, тестя мера Харкова Геннадія Кернеса, колись близького до групи Григорія Суркіса та Віктора Медведчука. Варто зазначити, що Гайсинський – це легендарна особистість, яка встигла на зорі 90-х побувати першим заступником генпрокурора. Втім, він був звільнений "за неетичну поведінку" (що треба було ще заслужити), але пізніше встиг попрацювати прокурором Києва, а також Київської області.

Щодо Холодницького, то згідно з офіційною біографією, він починав свою кар'єру в 2006 році – тоді йому, до речі, було лише двадцять років – в органах прокуратури Київської області. Саме тоді прокурором Київщини був саме Гайсинський. Втім, не виключено, що це такий собі прикрий збіг обставин. Втім, як показує практика, в українській державній системі випадковості зустрічаються вкрай рідко. Загалом, виглядає таким чином, що вся система антикорупційних органів фактично зав’язана на одній людині.

Щодо самого Холодницького, то його хоч і називають молодим і чистим прокурором, який зможе зупинити корупцію, на практиці цей 30-річний прокурор встиг пропрацювати на різних прокурорських посадах у одному з найбільш дорогих земельних районів Київщини - Києво-Святошинському.

Так, у ЗМІ прізвище Холодницького фігурувало у 2011 році під час земельного скандалу в селі Софіївська Борщагівка, що під Києвом. Тоді в селі було захоплено 360 га, на яких було побудувано Оптовий ринок сільськогосподарської продукції на Кільцевій дорозі. Втім, жодних кримінальних справ проти організаторів цієї схеми відкрито не було.

Втім, вже у 2014 році у старшого прокурора прокуратури Києво-Святошинського району почав стрімкий скачок у кар’єрі. З березня по грудень 2014 року він обіймав посаду старшого помічника першого заступника Генерального прокурора. Після цього він був призначений першим заступником прокурора Автономної Республіки Крим, яку після окупації Російською Федерацією передислоковано до міста Києва. А далі почався конкурс до антикорупційної прокуратури, у якому Холодницький несподівано переміг. Втім, історія з невиходом у фінал двох фаворитів – заступників Генпрокурора Віталія Каська та Романа Говди – виглядала дуже вже награною. Адже фактично мова одразу йшла про те, щоб не допустити Каська до крісла антикорупційного прокурора. Тепер же тандем Холодницький-Ситнік стає дуже серйозною силою, яка зможе карати будь-якого чиновника. Наскільки ефективно запрацюють нові структури буде зрозуміло вже найближчим часом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme