Що буде, якщо Україна пошле Штайнмаєра та Еро на …

Я навіть не знаю, що гірше - крики про зраду від ура-патріотів, гробове мовчання єврооптимістів чи все наростаючий гул переляканих диванних сотників

Вадим Денисенко
політолог
Що буде, якщо Україна пошле Штайнмаєра т…

Якщо дуже спростити те, що сказали міністри закордонних справ Франції та Німеччини в Києві, то можна все звести до формули: перемир’я – особливий статус – вибори на Донбасі – контроль над кордоном.

Пропозиція європейців – це, звичайно, більш ніж серйозний удар по нашим позиціям. Але, по-перше, це все не смертельно. А, по-друге, це ще не значить, що нам потрібно здаватися. У нас немає іншого варіанту ніж іти за формулою: перемир’я – контроль над кордоном – вибори.

Для того, щоб зрозуміти, що нам робити далі, потрібно постаратися вирішити, а що ж буде, якщо ми погодимося чи не погодимося на пропозицію німецько-французького десанту.

Варіант перший: ми погодилися (пишу дуже схематично, бо є маса умовностей). Справді на деякий час запанує мир. Теоретично парламент прогнеться і прийме закони і відбудуться вибори на Донбасі. Що далі? Далі ми входимо в перевибори парламента і, очевидно, Президента. Паралельно у нас виникає глобальне громадянське протистояння і ми входимо в громадянський конфлікт, який має всі шанси перейти в громадянську війну з бурятами на чолі донецьких військ. Той хто вважає, що після цього Україна не перетвориться на ряд осколків – повний ідіот.

Варіант другий: ми посилаємо (культурно) наших європейських партнерів і стоїмо на тому, що спочатку – контроль кордонів. Чим це нам грозить? Зняттям санкцій з Путіна? Ну що ж, тут ми безсилі. Путін почне повномасштабну операцію? Від цього ми не застраховані. Нам просто потрібно знову тягнути час і вимагати нових гарантій, нових домовленостей, нових меморандумів. І готуватися до війни.

І німці, і французи вирішують не наші питання, вони вирішують питання виборів. Як би це не звучало, але Путін теж вирішує свої передвиборчі питання. Але наша головна проблема полягає в тому, що більшість наших політиків також вирішує передвиборчі питання. Україна ще ні на що не погодилася, а у нас вже кричать про кулуарну здачу державності. Нас може врятувати, перш за все, закритий рот, цілого ряду видатних діячів.

Чи є голоси в парламенті за вибори на Донбасі? Немає. Чи треба зараз самим лякати себе? Не треба. Але чи потрібно вести довгі переговори за закритими дверима? Просто необхідно, бо інакше ми втратимо все. І переговори за закритими дверима – це не зрада, це пошук виходу з кризи, пошук шляху, щоб не почалася повномасштабна війна.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme