Що буде після Майдану-3

Нинішня протестна осінь відзначається кризою креативу у технологів усіх політичних таборів. Подивившись на їх постановки, класик сказав би: "Не вірю!"

Політичний оглядач
Що буде після Майдану-3…

Всі виявлені спецслужбами (хакерами і просто добрими людьми) плани по дестабілізації ситуації в Україні виглядають як результат потужного мозкового штурму політтехнологів. Якби їх не було, то такі штуки варто було придумати. Але нас більше цікавить не мітинг під ВР, не тусня під Нацбанком і навіть не якісь баламутні виступи радикалів за викликом. Нас цікавить, що буде після пародії під назвою "Майдан-3". Чи взагалі нічого не буде.

Можна, звісно, прогнозувати найгірші сценарії: мітингарів розженуть, когось поламають, буде кров і так далі. Вочевидь організатори на це і сподіваються. Проте, судячи з анонсованих учасників акцій, до цього не дійде. Дай Бог. Скоріш за все, оберуть "козлів, які заважають нам жити" - Нацбанк і його очільницю Валерію Гонтарєву та поліцію й МВС, очолюване Арсеном Аваковим. Поліцейські завжди крайні, це їхня карма. Але в цілому складається враження, що і з боку влади, і з боку опозиції третій Майдан – це гра. Опозиція прагне показати, що вона щось може, а влада вивчає реакцію суспільства на тезу про "руку Кремля". Якщо повірить, - можна її використовувати й далі. Ні – погано для влади, бо вийде одноразова технологія проти масовок опозиції.

Але що ж буде після цих подій? На двадцяті числа листопада заплановані акції, присвячені початку Євромайдану. Вкладники банків, профспілки та професійні мітингувальники туди не лізтимуть. Остерігатися якихось значних провокацій у ці дні не варто. Хіба хтось вирішить забезпечити картинку для російських каналів. То ж в цілому говорити про якісь небезпеки від так званого "третього майдану" не варто. Буде випуск пару для ображених і порція піару для політиків. Після цього прийде час збирати каміння. І ось це набагато цікавіше.

Зараз заяви провладних політиків зводяться до наступного: кремлівський план "Шатун" втілюють "Опоблок", "Батьківщина" та інші нехороші люди; потрібно нарешті розібратися, хто з українських політиків катається до Москви і навіщо (за спробу прямо про це спитати у Юрія Бойка по пиці заробив Олег Ляшко); Путін прагне дестабілізувати ситуацію і на фронті, і в тилу поки в США міжчасся – Обама ще є, але вже не може, а Трамп ще не є, тому не може. Виглядає правдоподібно. Якщо, знову ж таки, не згадувати казку про хлопчика і вовків. Опозиція парирує: якби в країні було все так добре, ніхто б не мітингував. На що можна відповісти: якби хтось дуже не хотів дочасних виборів, то й не мітингували. Отож, диспозиція всіх сил зрозуміла.

І ось наступає, умовно, 28 листопада, чи 1 грудня, пару випустили, час працювати в парламенті. Кого ми там побачимо? Все тих же, кого зараз провладні політики називають "рукою Кремля". Нікого них за підсумками "Шатуна" не лише не посадять, навіть недоторканості з них не знімуть. Чому? А хто буде бабаєм наступного разу! Не виключать з БПП і Сергія Капліна, який такий весь із себе профспілковий діяч. Нема чого боятися й "Інтеру" Льовочкіна. Більш того, можна прогнозувати, що він транслюватиме "третій майдан" в якості реаліті-шоу. Так само, як канали "112", Ньюсван і тому подібні медіа.

Тут Максим Бурбак під шумок нагадав про фігурантів переписки росіянки "Матільди" Столярової Капліна, Борислава Березу і Дмитра Добродомова. Так от - після вистави партія Яценюка про них знову не згадуватиме. До наступного зручного моменту. А про самого Яценюка ніхто не забуде. Мітингарям про нього нагадають. Бо дехто з політиків досі непогано заробляє на топтанні по "тушці" екс-прем’єра. Оскільки ж "фронтовики" вважаються збитими льотчиками, то по них також обов’язково "стрілятимуть". Той таки Саакашвілі. На мітинги він навряд чи прийде, а якщо прийде, то нічого це йому не дасть. А ось згадати про Арсенія Петровича для "відставної кози барабанщика" – святе. Після того, як минуть мітинги, "фронтовики" йому відімстять. Якоюсь гнівною заявою.

Очевидно, в кабінетах, де планувалися й акції протесту, й їхня нейтралізація, всі себе бачили мінімум Манафортами. Але ці сценарії настільки банальні, що вищим політтехнологічним пілотажем їх точно не назвеш. І справа навіть не в дефектах креативу з усіх боків. Українців значно більше цікавить не те, що буде у найближчі тижні, а що буде після. От про після «манафорти з Васюківки», схоже, не подумали.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme