Влада

Савченко про те, що по її закону з тюрми виходять злочинці: Коли вирвуся, розберусь

Народний депутат Надія Савченко визнала, що зі своїм законом, який передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі, вона "поквапилася"

10 березня 2016, 10:54

Про це вона відповіла на запитання журналістів, які оприлюднив на своїй сторінці у "Фейсбуці" російський журналіст Аркадій Бабченко, передає depo.ua.

"Я поквапилася. Не можна починати нічого, що потім не можеш контролювати. А з в'язниці це зробити нелегко. Вирвуся, розберуся", - сказала Савченко. 

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада минулого року ухвалила законопроект, згідно з яким 1 день, проведений у СІЗО, в разі винесення звинувачувального вироку буде рахуватися як 2 дні ув’язнення.

У пояснювальній записці зазначалося, що ухвалення закону обґрунтоване необхідністю забезпечення соціальної справедливості, практичної реалізації принципу презумпції невинуватості, припинення негативної практики тривалого утримання в слідчих ізоляторах осіб на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень.

А також необхідністю розвантаження вітчизняних слідчих ізоляторів, що водночас покращить умови перебування там тих осіб, які не будуть звільнені після прийняття законопроекту.

Як відомо, сучасні умови перебування затриманих осіб в СІЗО є неналежними. Зокрема, камери, в яких утримують людей, часто переповнені та не відповідають мінімальним санітарним вимогам.

Це перший законопроект, внесений, зокрема, депутатом "Батьківщини" Надією Савченко, яку російська влада незаконно утримає в СІЗО на Росії. 

Президент Петро Порошенко підписав так званий "закон Савченко" 23  грудня минулого року. 

Читайте також: Чому Надії Савченко не варто засмучуватися через маріупольського педофіла

Читайте також: Суд оголосив "смертний вирок" Савченко (ХРОНІКА)

Більше новин політики читайте на Depo.Влада

Loading...
Loading...